Mitä järkeä on ostaa kaksivaihe linko? Pitääkö ne lumet heittää viereisen naapurin yli kolmannen naapurin pihaan tai sadan metrin päähän metsään? Siihenkö tarvitaan 13 heppanen kone. Ostin 7 heppasen yksivaihe lingon ja hienosti toimii.
Kaksivaihe linko mitä järkeä?
21
187
Vastaukset
- Anonyymi
Pitää.
- Anonyymi
Mitä järkeä seuraavaksi?
- Anonyymi
Oliko aloituksessa muuta järkeä kuin palstan aktivointi?
- Anonyymi
Palstan aktivoinnissa on paljon järkeä jo itsessään.
- Anonyymi
ilman 2 vaihetta, lumi pursuu heittoputkesta lingon päälle, eli homma on aivan turhaa, pelkkä kierukka ei lunta mihinkään heitä.
- Anonyymi
Rammy on yksivaihe. Hyvin heittää
- Anonyymi
Jaa yksivaihe rammy , no vie korjaamolle niin korjaavat sen kuntoon sen kakkosvaiheenkin niin jo lumi lentää taas. Yksvsihe rammy he he huumori poikia heh.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa yksivaihe rammy , no vie korjaamolle niin korjaavat sen kuntoon sen kakkosvaiheenkin niin jo lumi lentää taas. Yksvsihe rammy he he huumori poikia heh.
Rammy on loistava linko!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa yksivaihe rammy , no vie korjaamolle niin korjaavat sen kuntoon sen kakkosvaiheenkin niin jo lumi lentää taas. Yksvsihe rammy he he huumori poikia heh.
Rammyt ja suurin osa kotimaisista lingoista on yksivaiheisia.
- Anonyymi
Kerrassaan loistava aloitus!
- Anonyymi
Niin jälleen !!!
- Anonyymi
7 heppasta voit kutitella silleen kivasti että siitä tule yli 10 heppa en ja lumi lentää ruiskuttaen koska kovemmat rpm on.
Laske kansi niin lähelle että venat melkein hipsuu kanteen jos fläthead kone, jos ohv niin melkein mäntään kiinni kuitenkin squish yli 1mm mutta ei 2mm.
Isonna kosari ja säädä keskipakovipu silleen että ottaa melkein 5 tonnia, vakio 3600.
Imu ja pako kanavan avarrus ja venaseetit 2 kulmaan viisteet.
Nyt on jo yli 10 näillä eväillä.- Anonyymi
Se oli stage 1 viritys.
Stage 2 viritykseen sitten myöhemmin jos lumi ei vieläkään lennä, sillä saa jo auramiehetkin kateelliseksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli stage 1 viritys.
Stage 2 viritykseen sitten myöhemmin jos lumi ei vieläkään lennä, sillä saa jo auramiehetkin kateelliseksi.Viritys stagella on mennyt pakokaasut väärään kurkkuun. Ei kyselty viritysvinkjejä.
- Anonyymi
No bensaahan siinä palaa kun kovakierroksinen puhallin pyörii turhaan jos lunta ei tarvi siirtää kauas. Yleensä riittää kun siirtää reitin viereen. Ajojärjestys siinä pitää suunitella. Kotimaiset pienlingot on usein yksivaiheisia kun sekin riittää ja on halvempi valmistaa. Samoin ylläpitää.
- Anonyymi
Ylläpitolaturilla standby tilassa
- Anonyymi
Mitä seuraavaksi? Standby laturin viritysohjeet?
- Anonyymi
Viritysohjeita? Loistavaa!
- Anonyymi
Eihän vanhoissa Hondan kaksivaihelingoissakaan ole kuin 5-6 hevosvoimaa, ja kyllä lentää lumi.
- Anonyymi
Joo varmasti, 2 metriä
- Anonyymi
Sepä just, ei tarvi kaasu pohjassa ajella, kun lumi siirtyy nätisti vaiheeseen ", josta vasta tapahtuu heitto, ja levittää lumen tasaisesti, ei penkkoja.. hyvä laite.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751571- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1031083