Kuulin huhua että, tälläinen olisi tulossa entiseen osuuskaupan kiinteistöön. Milloi avataan?
Huhtamon kyläkahvio
Anonyymi
292542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kuka avaa kahvilan ? Laajentaako Manu vai nyylundi liiketoimintaa huhtamossa?
Olisi mukava istahtaa liätekuarmien välisä kahveelle huhtamosa!
Ja puhua sonttaa.
Näköjään kaupalla. Olisko se kylähullu asialla sukunsa kans kun festifaalejakin järjestää?
Luotat siis siihen, että kyllä homo homon tuntee?
Mutta juu, on se Homo Sapiens.
Joo ihan hyvin vois avata Tatina-Baarin.
Juu ja siellä vois järjestää tikkanheitto kilpailuja ja jopa
ulos heitto kilpailuja.
Joko avattu kahvila vois poiketa samalla kun pennttiläs poikkeen ostaa rautaa
Täysin turhaa haihattelua! Jos Huhtamo vetää kerran kahdessa vuodessa väkeä elokuvajuhlille niin paarin pyörittämine on vähä eri juttu. Pyörä on jo keksitty!
Jos joku muuttaa Huhtamoon ja avaa siellä jonkun yrityksen tai aikaansaa elokuvajuhlat, niin mitä ihmeen hammasteltavaa siinä on. Millaista sakkia siellä oikein asustaa (vai asustaako edes siellä) , kun on niin kauhean negatiivista puhetta?
Pidetääs pienempää suuta. Sopii tulla sanomaan päin naamaa jos on asiaa, muuten pidetään se turpa kiinni. Ämmät on tuommoisia.
Ihanaa, että on positiivistakin kommentointia! En oikein usko, että huhtamolaisilta tulee tällaisissa asioissa negatiivista kommentointia. Mitä itse olen asiasta paikallisten kanssa jutellut, kaikki tervehtivät ilolla ja kannustaen. Minä ja sukuni emme ole tämän takana, mutta kylläkin innoissamme ja toivotamme onnea ja menestystä hankkeelle!
Jorma Mustonen
Pistäpä kuule se nimesi alle, muuten on mahdotonta 'tulla sanomaan päin naamaa'.
Jorma Mustonen
Nieminen tullee ja antaa höpönasuille ympärikorvia,ja rva kannustaa viäresä.
Ei huhtamossa ole kuin puupäitä. Punkalaitumelta oli nimenkin kopioineet. Mutta vähän pitää ollakin puupää että viitsii kuolevaa kylää suojella ja ehostaa. Se on kyllä hyvä juttu. Hinaajista en pidä. Tulee aina pelko persiiseen.
Olisitte tyytyväisiä,jos Huhtamoon jotain on tulossa.
Mahtavaa että joku haluaa tuoda lisää elämää kylille. Aion kannattaa kahvilan toimintaa. Elokuvafestari Huhtamossa on parasta mitä Huittisissa on tapahtunut vuosiin. Hieno ja onnistunut tapahtuma. Kiitos kaikille asianosaisille. Kateelliset valittavat ja kiukuttelevat. Harmittaa varmaan kun ei itse saa mitään aikaiseksi.
Lisää vaan koronalinkoja juu. Onneks on Makkara, mistä ei korona linkoudu eikä pompi.
Tosiaan Huhtahyvät grillimakkara ja ei koronaa mutta pomppia sopii.
Huiluntuhtia ja pullo Coronaa
Valtatie kakkoselta hyvän opastuksen tarvitsee. Risteyksessä, mistä käännytään Huhtamon kirkolle oli joskus kioski.
On siellä kauppa pari pankkiakin ja meijeri,koulusta puhumattakaan.
Taitaa asukkaiden puutteessa olla vajaalla käytölla tosin,kyllä siihen
baarikin vielä mahtuu.
Kuka toi Mustonen on ? Joku paikallinen kylä juoruaja kenties?
Suuri paikka. 2-tieltäkin 5 eri tienhaaraa ja kylttiä Huhtamo. Melkein ku Rooma. Kaikki tiet vievät Huhtamoon.
Joo ja jos Sergei kiipeis viellä lyhtypylvääseen ja vääntäs sen lampun
kiinni niin taas loistas niinkuin "valot Moskovsn".
jos et tiedä ,niin pysy poissa täältä .
Sunnuntaina aukee luki facessa. Outo ajankohta kun pitäisi välttää tuota koronaa.
Huhtamoon ei koronat eksy tai jos eksyy . aika nopeasti poistuu.
Ei aukea, on 3 tuntia auki, voi mennä vastaamaan kyselyyn ja juoda kupin ilmaista kahvia, korona rajoitukset huomioiden. Ovella käsidesiä ja maskeja. Tapahtumasta ilmoitettu Facebookissa, ihan ohjeiden kanssa... Käyppä lukemassa.