Kyselen diagnoosia ortopedisten sairauksien asiantuntijoilta eli itse potilailta. TK lääkärit ei anna lähetettä eivätkä tiedä missä on vika. Minua on siis koskenut jo useamman vuosikymmenen lonkkaan sitä pahemmin mitä enemmän kävelen tai seison. Kipu tuntuu siltä kuin joku olisi iskenyt kirveen lonkkaani ja sitten yrittäisin kävellä eteenpäin. Kantamukset pahentaa kipua. Ihan yksi maitopurkkikin riittää. Tällä hetkellä pystyn seisomaan päivässä noin 4 tuntia tai vaihtoehtoisesti kävelemään esim. 4km. Sen jälkeen en voi kuin istua tai maata. Kipu on päivittäistä ja yhtä kovaa kuin juurihoitoa vaativan hampaan särky. Jos se ei olisi vihlovaa vaan tasaista niin taju lähtisi.
Lantioon sattuu sitä pahemmin mitä enemmän seison ja kävelen
Anonyymi
1
102
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla vastaavaa aiheuttaa SI-nivel
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841666Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691571Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2761317Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57895
- 66864
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65853Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841- 42838
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44801