Karjakko puheenjohtajana ei vain toimi

Anonyymi

Eihän kaikki henkilöstä ole kiinni, mutta mielikuva navetasta pihamaalle pöllähtäneestä piiasta ei lainkaan auta, jos haetaan uskottavuutta tai jonkinlaista city-imagoa. Nyt kuitenkin äänestän kepua ensimmäistä kertaa koskaan, tosin ikävä kyllä vain säälistä.

4

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äänestät sie mua ?

    • Anonyymi

      Sama täällä ja myös uskonnollisen vakaumuksen mukaan piirrän kirkkoveneen keskustalle, vaikka MTK hyökkäsi kirkkoa kohtaan. Väyrynen on kuulemma tehnyt vaalikampanjansa rahoittamiseksi taulu. Siinä on kakka kasa keskellä, jossa on risti. Ristin vieressä on itse messias Väyrynen ja joka puolella kasaa 360 astetta Perussuomalaisia harrastamassa seksuaalista aktia. Väyryseltä kysyttiin, että mikä on tuon teoksen nimi, siihen Väyrynen: Holy shit and fucking average Finns all around!

      • Anonyymi

        Pyhä paska ja helvetin keskimääräiset suomalaiset ympäri!

        Persut mukaasi keskimääräisiä. Persut on nousseet ja laskeneet, seuraava on lasku,
        1997 EK vaalissa Soini ainoana sai paikan, siitä kasvatti persut kukoistukseen, ettei suinkaan Halla-ahon tekele ole.


    • Anonyymi

      Maalaisliitto/Kepulla on ollut hyvä herraonni, Kekkosesta lähtien, vaikka kaikki johtomiehet on tienneet että kannattajakunta on umpivanhoillista väkeä. Nyt vain persut on onnistunu pyydystään sitä samaa sakkia: vähiten koulutettua, ennakkoluuloisinta ja takapajuisinta. Repikää siirtä keskenänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3073
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      57
      2758
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2152
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2071
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1921
    6. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      125
      1910
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      8
      955
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      54
      885
    9. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      870
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      868
    Aihe