Eihän kaikki henkilöstä ole kiinni, mutta mielikuva navetasta pihamaalle pöllähtäneestä piiasta ei lainkaan auta, jos haetaan uskottavuutta tai jonkinlaista city-imagoa. Nyt kuitenkin äänestän kepua ensimmäistä kertaa koskaan, tosin ikävä kyllä vain säälistä.
Karjakko puheenjohtajana ei vain toimi
4
113
Vastaukset
Äänestät sie mua ?
- Anonyymi
Sama täällä ja myös uskonnollisen vakaumuksen mukaan piirrän kirkkoveneen keskustalle, vaikka MTK hyökkäsi kirkkoa kohtaan. Väyrynen on kuulemma tehnyt vaalikampanjansa rahoittamiseksi taulu. Siinä on kakka kasa keskellä, jossa on risti. Ristin vieressä on itse messias Väyrynen ja joka puolella kasaa 360 astetta Perussuomalaisia harrastamassa seksuaalista aktia. Väyryseltä kysyttiin, että mikä on tuon teoksen nimi, siihen Väyrynen: Holy shit and fucking average Finns all around!
- Anonyymi
Pyhä paska ja helvetin keskimääräiset suomalaiset ympäri!
Persut mukaasi keskimääräisiä. Persut on nousseet ja laskeneet, seuraava on lasku,
1997 EK vaalissa Soini ainoana sai paikan, siitä kasvatti persut kukoistukseen, ettei suinkaan Halla-ahon tekele ole.
- Anonyymi
Maalaisliitto/Kepulla on ollut hyvä herraonni, Kekkosesta lähtien, vaikka kaikki johtomiehet on tienneet että kannattajakunta on umpivanhoillista väkeä. Nyt vain persut on onnistunu pyydystään sitä samaa sakkia: vähiten koulutettua, ennakkoluuloisinta ja takapajuisinta. Repikää siirtä keskenänne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393336Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk822930Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472401Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro412310Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152215Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?262153Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1452096Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121486Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville291383- 1371070