Tuleeko SSkessu keväällä torikahville työaikana?
Pääseekö torille
11
108
Vastaukset
- Anonyymi
Niin ja pääseekö lunteeni jakamaan makkaraa ennen vaaleja
- Anonyymi
Sskessu on niin noheva kaupungin työntekijä että munggikaffit pitää joka päivä torilla tassilta käydä ryystämässä. Sitten voi soittaa päälle pomolle sairaslomaa. Loppuiltapäivä netissä. Illalla Veturitallin näyttelyyn kaulahuivi kaulassa. Ai että!
- Anonyymi
siis on epäuskottava persoona ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
siis on epäuskottava persoona ?
Kermaperse se on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kermaperse se on.
Mitä se on tehnyt teidän ja Suomen hyväksi ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kermaperse se on.
Hei!
En ole kermaperse.
T:SSkessu - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä se on tehnyt teidän ja Suomen hyväksi ?
Ei mitään.
- Anonyymi
Kermaperse.
- Anonyymi
Huivikaula.
- Anonyymi
Se on monen ihanne. Saa paljon ääniä. Mutta mitenkä kukaan voi äänestää persua ?
Yleensä persuja. Niillä ei ole kuin yksi asia: rasismi.
Eikä ne ole oikeasti puolue. Ne on rasistinen liike. - Anonyymi
Kohta päästään, kahvila jo meitä raskaan työn raatajia odottaa:)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3495799- 775233
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484286- 523911
- 483658
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1593367Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003154Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky453120- 432259
- 492185