Ennustan, että Nokia on turvassa :)

Anonyymi

"Vastaa kommenttikenttään oma ennusteesi Nokian torstaina julkaistavan neljännen vuosineljänneksen oikaistusta liikevoitosta miljoonan euron tarkkuudella. Tarkimmalle ennustajalle lähtee jälleen Inderes Premium -tilaus vuodeksi (arvo 200€).

Tässä taustatietoja ennustamisen tueksi:

Analyytikoiden keskimääräinen ennuste tulokselle on 952 miljoonaa euroa ja ennusteiden haarukka 870-1008 miljoonaa euroa. Meidän Mikaelin ennuste on 932 miljoonaa euroa.

Vuoden 2019 neljännellä neljänneksellä liikevoitto oli 1134 miljoonaa euroa.

Nokia päivitti Q3-raportissa näkymiään pykälällä alaspäin ja arvioi koko vuoden 2020 oikaistun liikevoitto-%:n olevan 9,0 % /- 1,0 prosenttiyksikköä

Laita oma ennuste kommentteihin, aikaraja torstaina 4.2.2021 kello 7 mennessä. Tasapelin sattuessa kaikki yhtä tarkat ennusteet palkitaan. Tarkimmille ennustajille ilmoitetaan viimeistään seuraavana päivänä osumasta."

Lähde Interesting :D

Ja tällä ennustuksella, joka käy TOTEEN, PITÄÄ SAADA prerium-kortti käyttöön ILMAN LUOTTORAJAA, ILMAN VAKUUKSIA!

Terveisin, täyttä ymmärrystä vailla - ei oikeustoimikelpoinen henkilö

ps. Nokiaan palaa rauha maassa :)

2

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei kuussa :D siis maassa palaa rauha ei kuussa :D Sen verran vielä saa nousta, että saan omani pois, ja se on GAME OVER GAME STOPlophop

    • Anonyymi

      summa jäi ennustamatta 998 biljooooonaaa :D Varma tieto :D Pitikö se olla miljoonan tarkkuudella? :D Mitä pienistä pilkkuvirheistä, ei se hallituskaan oikein näytä pilkuist piittaavan :D

      ps. päätin perustaa oman sijoituskeskustelupuuhastelupalstan :D Prerium asiakkuus maksaa 1000000 miljoonaa juurooo. Sillä toki pääsee sisäpiirien sisäpiiriin, joten asiakasmaksu on sen arvoista, kuittaa jo heti alkumetreillä nämä pikkumaksut :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      235
      3279
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      358
      2941
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      14
      1957
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1748
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1642
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1493
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1456
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      467
      1370
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      0
      1370
    Aihe