Keskustalta täyslaidallinen PS:lle: ”Äärioikeistolainen puolue ja sellaisena sitä pitää myös ryhtyä keskustassa käsittelemään”
Niinpä, Äärikeskustalainen moittii toisia....
Keskusta raivoaa Perussuomalaisille
10
63
Vastaukset
- Anonyymi
Vaalit lähestyy ja keskustalle on tiedossa veret seisauttava historiallinen rökäletappio.
- Anonyymi
Mahtaako tälläinen nimittely yhtään auttaa kepulaisia, epäilen.
- Anonyymi
Totta puhuvat keskustalaiset. Persut ovat fasisteja ja äärioikeistolaisia, muutama täysnatsikin on joukossa. Osa myös niitä kylähulluja, joita on helppo höynäyttää.
Keskustalaiset taas ovat asiallisia ja rakentavia politiikkoja joille voi antaa vastuuta niin hallituksessa ja kuntien valtuustoissa.
Persuille ei missään nimessä, riidan haastajia ja tietämättömiä tolloja. - Anonyymi
Soinin hallitusaikaan oli niin hyät ministerit persuilla -että !
Nyt tuollaisia kiljujia persut, kuin takavuosiean kommarit.- Anonyymi
Soini oli niistä paras!!!!!!!
- Anonyymi
Ai nytkö ne muutui hyväksi.???
- Anonyymi
Kannattiko persujen antaa puolue natsien ja kylähullujen käsiin kesällä 2017?
Ei mitää poliittista uskottavuutta enää. Nyt kuntavaaleihin lähtevät jollain vuoden 2015 maahanmuutolla ja liikennemerkkien vastustamisella! Voiko surkeampaa enää keksiä?
Täytyy olla todella päästään vialla, kuka tuollaisia kannattaa!- Anonyymi
Varokaas vaan meitä natseja ja muistattehan holokaustin. Miten muuten kepuleilla hurisee siellä äärivasemmalla? Joko ootta liittyneet antifan täysjäseneksi ja ryhtyneet kasvissyöjiksi?
- Anonyymi
Kannattiko kepun antaa puolue punikkien haltuun ja myydä suomi kansojen tallattavaksi?
Käsitteestä äärioikeistolainen ei ole vaaliaseeksi. Se on epätäsmällinen ja kärsinyt inflaation, kun jopa Trumpin kannattajia Yhdysvalloissa on sellaisiksi kutsuttu. Parempi keskustankin kritisoida suoraan ja täsmällisesti niitä asioita, joita eivät perussuomalaisisten politiikassa hyväksy. Sellaisia löytyy varmasti riittävästi tarvitsematta mennä edes persujen maahanmuuttopolitiikkaan ja rasismiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352156
- 841283
- 561258
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321172- 631151
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39864Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122749- 27694
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi20541