Keskusta raivoaa Perussuomalaisille

Anonyymi

Keskustalta täyslaidallinen PS:lle: ”Äärioikeistolainen puolue ja sellaisena sitä pitää myös ryhtyä keskustassa käsittelemään”

Niinpä, Äärikeskustalainen moittii toisia....

10

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaalit lähestyy ja keskustalle on tiedossa veret seisauttava historiallinen rökäletappio.

      • Anonyymi

        Mahtaako tälläinen nimittely yhtään auttaa kepulaisia, epäilen.


    • Anonyymi

      Totta puhuvat keskustalaiset. Persut ovat fasisteja ja äärioikeistolaisia, muutama täysnatsikin on joukossa. Osa myös niitä kylähulluja, joita on helppo höynäyttää.
      Keskustalaiset taas ovat asiallisia ja rakentavia politiikkoja joille voi antaa vastuuta niin hallituksessa ja kuntien valtuustoissa.
      Persuille ei missään nimessä, riidan haastajia ja tietämättömiä tolloja.

    • Anonyymi

      Soinin hallitusaikaan oli niin hyät ministerit persuilla -että !
      Nyt tuollaisia kiljujia persut, kuin takavuosiean kommarit.

      • Anonyymi

        Soini oli niistä paras!!!!!!!


      • Anonyymi

        Ai nytkö ne muutui hyväksi.???


    • Anonyymi

      Kannattiko persujen antaa puolue natsien ja kylähullujen käsiin kesällä 2017?
      Ei mitää poliittista uskottavuutta enää. Nyt kuntavaaleihin lähtevät jollain vuoden 2015 maahanmuutolla ja liikennemerkkien vastustamisella! Voiko surkeampaa enää keksiä?
      Täytyy olla todella päästään vialla, kuka tuollaisia kannattaa!

      • Anonyymi

        Varokaas vaan meitä natseja ja muistattehan holokaustin. Miten muuten kepuleilla hurisee siellä äärivasemmalla? Joko ootta liittyneet antifan täysjäseneksi ja ryhtyneet kasvissyöjiksi?


      • Anonyymi

        Kannattiko kepun antaa puolue punikkien haltuun ja myydä suomi kansojen tallattavaksi?


    • Käsitteestä äärioikeistolainen ei ole vaaliaseeksi. Se on epätäsmällinen ja kärsinyt inflaation, kun jopa Trumpin kannattajia Yhdysvalloissa on sellaisiksi kutsuttu. Parempi keskustankin kritisoida suoraan ja täsmällisesti niitä asioita, joita eivät perussuomalaisisten politiikassa hyväksy. Sellaisia löytyy varmasti riittävästi tarvitsematta mennä edes persujen maahanmuuttopolitiikkaan ja rasismiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      6687
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      80
      5301
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      105
      4245
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      269
      3691
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3449
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3179
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      242
      2795
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2121
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      45
      1643
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1525
    Aihe