Asuntorakennus lopetettava

Mikkelin väestö vähenee sitä tahtia, että jos vielä rakennetaan uutta, alkaa tulla aavetaloja: tyhjiä kerrostaloja lähiöihin ja 60-80-luvun omakotitaloja tyhjenee, kun asukkaat poistuu ja uusia ei ole tulossa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tehdään sama kun Savonlinnassa, aletaan valtion rahoilla purkamaan asuntoja. Siellä on purettu jo satoja.

Äänestä

Jos olette rakentaneet 60-80 luvuilla niin voisitte purkaa ne tönöt pois myös!! Ei tartte jättää niitä lahoamaan sinne tontille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikkelin väestö vähenee sitä tahtia, että jos vielä rakennetaan uutta, alkaa tulla aavetaloja: tyhjiä kerrostaloja lähiöihin ja 60-80-luvun omakotitaloja tyhjenee, kun asukkaat poistuu ja uusia ei ole tulossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu