Sinimusta puolue on julkaissut ohjelmansa

Anonyymi

Ohessa linkissä uskontopolitiikka
https://sinimustaliike.fi/ohjelma/uskontopolitiikka/

Unohtaneet painottaa, että SRK:n vanhoillislestadiolaisuutta on pidettävä ainoana oikeana oppina ja tulevan Sinimustan kansankirkon perusjalkana.

Näköjään tarvitsevat SRK-delegaation pistäytymisen, jotta asia valkenisi heille - vielä pimeydessä vaeltaville.

Kun kepu lakaa hiipua niin uudessa alkavassa puoluessa voisi olla SRKlaislla uusi uljas tulevaisuus.

Siiryykö nimimerkki "r" kannattamaan uutta liikettä ?

3

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinimustaliike ei sovi uskovaiselle. Emme voi kannattaa moista rasismiin pohjautuvaa liikettä. Ei Jeesuksen henki lepää tollasessa liikkeessä. Toivottavasti eivät saisi ketään läpi! Keskustapuolue demareiden ohella ovat ainuita luotettavia tolkun puolueita. Kokoomus taas palvoo liikaa rahan jumalaa.

    • Anonyymi

      "r" on jo musta poliittisen taustansa takia, mutta ultramariinin tai preussin sinistä tuskin löytyy.

      • Laita näyttöä mustasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5741
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      55
      3025
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2645
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      10
      2341
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2083
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2069
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1756
    8. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      146
      1327
    9. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      14
      1269
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      261
      1153
    Aihe