Kun persuista tulee pääministeri-puolue, he aikovat taistella sen puolesta, että suomeen saadaan 35k! 2015 persut sai ison erävoiton mutta nyt pitää painaa vielä kovemmin että saadaan tuplattua rikastus!
Persujen graalin malja: Toiset 35k suomeen!
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulin kylillä persujen kehuvan, että jokainen pakolaiseen sijoitettu euro tulee kahtena takaisin. Eli kyseessä on persujen näkökulmasta pisnes, jolla saadaan Suomen talous nousuun!
- Anonyymi
Valehtele vain itsellesi, kukaan muuhan ei tuota usko😂
PS hommasi veneet välimerelle noutamaan turhiksia, jotka vain ehtivät varpaansa kastaa meressä?
PS lupasi pääministerin asunnon turhiksille?
PS käski olla noudattamatta sopimusta, jonka mukaan turvapaikkaa on haettava ensimmäisestä turvallisesta maasta?
PS hommasi turhiksille junaliput ruotsin läpi Suomeen?
PS sanoi että on rasismia epäillä tulijoiden motiivia?
PS pysäytti lentokoneita joilla aiottiin pakkopalauttaa turhiksia?- Anonyymi
Ja oliko leivän päällä "sieniä" ?
Persut olivat silloin mukana hallituksessa ja heille maahanmuuton rajoittaminen oli jo silloin suuri vaaliteema. Mitä persut tekivät hallituksessa vastustaakseen maahanmuuttoa. Jep, arvasit oikein. Ei mitään.
Kun väkeä alkoi lappaa myös itärajan takaa, mitä teki persu-ulkoministeri. Taas arvasit oikein. Mietti, että nyt voi taas päästä kehumaan siitä, että on sanonut käsipäivää Lavrovin kanssa. No, onneksi presidenttimme hoiti tuon asian kuntoon.
- Anonyymi
Matut sijoitetaan ns. kolhoosiin jos ei käy niin sitten maasta pois.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1742517Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from562070Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276621988- 1041987
Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen321966Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la621307- 1221146
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei211016- 55948
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘113906