Konsernijaoksen erotus

Anonyymi

Kun tutustuu hedmanin johtaman ja suhosen vaatiman erotus valiokunnan raporttiin.

Ensin voi todeta, että Ikosen johtama konsernijaoston oli toiminut moitteettomasti kolme vuotta, kunnes tuli esille Navitaksen kiinteistöyhtiön velkojen maksu kaupunkilaiset rahoilla. Konsernijaosto enemmistö äänesti kaupungin johtajan esitystä vastaan 27.10.2020 ja tästä lähti koko "jahti" liikkeelle.

Koko jutusta saa kuvan, että kiinteistöyhtiön velkojen maksuja Kaupunkilaisten rahoilla ei saa tonkia, tätä tuntuivat vastustavan Suhonen, Leppänen ja Laitinen.

Miksi, mitä yhteistä näillä veijareita on, ainakin se että he ovat mielellään työntämässä varkautelaisen veronmaksajien rahoja mustaan aukkoon.

Olisi kiva nähdä, mitä erotus valiokunnan kuultavat ovat suullisesti kertoneet, mutta nämä ovat salattuja, kuten demareilla on tapana. Kukaan ei voi tarkastaa, onko kuultavat puhuneet totta.

Ainoa oikea tapa asiaan selvittämisen olisi rikosoikeudellinen, mutta onnistuuko se. - Toivotaan että joku puolue vaaliteemana ehdottaa kansalaiset kanteen nostamista päätöstä vastaan.

2

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä pitäisi tutkia perinpohjin,saatava loppu tälle meiningille tässä kaupungissa...

    • Anonyymi

      Tsupari vastusti myös erityisiä tilintarkastusta ja tuntui Ursin olevan koko lailla asenteellinen vaikka itse itseään kehuu neutraaliksi. Ketään ei neutraaliksi oma kehu, vai tekeekö?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      37
      7272
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3642
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      46
      3524
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      61
      3254
    5. 48
      2911
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2779
    7. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      48
      2601
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      27
      2455
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      181
      1755
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1521
    Aihe