1) Päivän eka video pulkassa. Pyörin sängyssä, heilutan päätä puolelta toiselle ja katson samalla tavalla viettelevästi kameraan kuin Sofia.
2) Paistan aamiaiseksi kolme kananmunaa joiden päälle laitan pieniä salaatinlehtiä. Vähennän hiilaria et saisin pyllyn samanlailla terhakan pyöreeksi kuin Sofialla. Toinen video ulkona eikä kello ole seitsemääkään.
3) Sometiimiltä tulee viesti. Se on jo stalkannut Sofian tilit ja tehnyt Sofia-ketjuja suomi24lle, vauvalle ja ylilaudalle. Sofian tileissä ei mitään uutta eilisillan jälkeen. Mua koskevat ketjut on painuneet alemmas ja Sofian nousseet ylös. Tää on jatkuvaa hyvän ja pahan taistelua. Mä olen siis hyvä ja Sofia on pahis.
4) Teen videon missä mainostan 21 päivän haastetta alennuksella. Mulla alkaa haasteita joka viikko. Ne on aina alennuksessa. 21 päivää siksi koska luin jostain että siinä ajassa ihmisessä tapahtuu muutoksia ja jos kestäis kovin paljon pidempään niin olis vaikee myydä uutta haastetta samoille tyypeille.
5) Luen sähköpostit. Fanit on laittaneet ennen ja jälkeen muutoskuvia. En näe muutosta kenessäkään mut laitan ne silti mun tarinoihin. Fanit tuntee olevansa niin kuin tvssä kun ne saa kuvansa mun tilille näkyviin. Mulla on enemmän faneja kuin Sofialla ja monet mun fanit vihaa Sofiaa.
6) Kaasutan Sometiimin kanssa keskustaan. Jätän liisingmesen parkkiin sakkopaikalle että saadaan siitä kuva, joka lähetetään Seiskaan juorupalstalle. Palkkio 50 euroa! Sofialla ei ole autoa niin se ei voi pysäköidä väärin ja saada rahaa Seiskalta.
7) Istutaan Sometiimin kanssa kahvilassa ja luetaan musta kertovia ketjuja. Raivostuttaa. Sofiaa pidetään kauniimpana ja mun huumeyhteyksiä kauhistellaan. Olen varma että nää on ex-miehen ja Sofian tekosia.
8) Päivä on taas täynnä. Kuvaan tekopirteän videon mihin tägään sanoja kaunis, upea, onnellinen, rohkea, siunattu ja kiitollinen. Jos en tietäis paremmin niin uskoisin itsekin. Laitan viimeisen salaviestin Sofialle ja siinä on vaan ytimekkäästi Mä Vihaan Sua Ja Sun Pyllyä!
Sofian stalkkerin päiväkirja 7
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Saman toistoa. Ei jatkoon. Tosi surkeeta läppää ja jatkuvaa yritystoiminnan häirintää. Lopeta hyvän sään aikana.
- Anonyymi
Hah haa, kiitos jälleen! 😀
- Anonyymi
Itsensä toistoa. Ei jatkoon.
Aloittajalle vinkiksi soita tuonne:
MIELI ry:n Kriisipuhelin päivystää numerossa 09 2525 0111 suomen kielellä 24/7.
Oletko vaikeassa elämäntilanteessa tai kokenut järkyttävän tapahtuman? Onko elämäsi juuri muuttunut ja paha olla? Koetko, ettet jaksa enää yksin huolen tai murheen kanssa? Onko sinulla itsetuhoisia ajatuksia?
Sinne voit soittaa nimettömänä ihan samanlailla kuin kirjoitella tänne palstalle.
Mielenrauhaa Päivääsi!- Anonyymi
Täällä Martinan tiimi huutaa pää punaisena, että saman toistoa, no sitähän Martinan elämä näyttää olevan, saman asian jauhamista ja toistoa, onko jotain uutta? juu muutto, siinä alkaakin sitten kissa/ hiiri leikki, tuleeko kuvaa uudesta luksus asunnosta vai ei, tätä samaa oli jo Tähtärin asunnon yhteydessä, joten ei siinäkään mitään uutta. Ehkä kuitenkin jotain, jos vaikka miljonäärimies lahden toiselta puolen pistäytyisi " yökylään ".
- Anonyymi
Martinan tiimin kannatta laittaa kyseinen numero uuden officen seinälle, oikein design kehyksiin. Sille voi olla piankin tarvetta, niin epätoivoiselta officen toiminta tuntuu.
- Anonyymi
Mutta minne katosi suomisen raili. Lähtikö hiihtämään?
- Anonyymi
Kiitos taas!=)
- Anonyymi
Kiitos! 😂
- Anonyymi
Aitoa. Tätä lisää! 👍
- Anonyymi
Kiitos kiitos kiitos!!
- Anonyymi
Ihan huippu kirjoitus taas! Hyvä! On Martin "sometiimillä" töitä... Puppeli istuu päivät pitkät koneella ja ränkkää forumeita... :D
- Anonyymi
Yritystoiminnan häirintää!
- Anonyymi
loistavaa settiä! tätä lisää!
- Anonyymi
Odottelen jo huomista päivää!
- Anonyymi
Jatka samaan malliin!
- Anonyymi
Ihan paskaa. Ei tätä jaksa lukea. Lopeta jo.
- Anonyymi
Parasta luettavaa!
- Anonyymi
Asiallista läppää!
- Anonyymi
Hirmu tönkköä tekstiä
- Anonyymi
Kiitos! tuleehan uus jakso huomenna?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3882632Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1052096Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys162000- 1061605
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2321501Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861200Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1491121Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak1811084Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601033TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201030