Samppa Granlund levittää huhua että Sanna Marin ja Joel Marin olisivat sukua.

Anonyymi

Sampoa Granlund (Vihdin PS.) on löytänyt netin salaliittosivustoilta teorian. Jos menettänyt otteen elämästä, niin on helppo uskoa kaikenlaista huuhaata. Mutta mikä voima saa ihmisen levittämään sellaista?

14

1656

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En oikein ymmärrä tuon salaliittoteorian pointtia. Mitä sitten vaikka olisivatkin sukua? Mihin se vaikuttaisi?

      • Anonyymi

        Samppa uskoo kaiken hömpöm metistä ja levittää sitä totena. Aikuinen äijä voisi kantaa vastuun sanoistaan. Tuolaiseenko tunariin kuntalaisten pitäisi luottaa.

        Mitä ihmettä Samppa tekee Kansallismielisten liittouman toiminnassa - loikkaako sinimustiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samppa uskoo kaiken hömpöm metistä ja levittää sitä totena. Aikuinen äijä voisi kantaa vastuun sanoistaan. Tuolaiseenko tunariin kuntalaisten pitäisi luottaa.

        Mitä ihmettä Samppa tekee Kansallismielisten liittouman toiminnassa - loikkaako sinimustiin.

        Ei ole kyse loikasta, vaan ihan aidosta natsista - näemmä on tajunnut sen verran siivota twitteriään, että enää tilin kuvauksessa ei lue "varttinatsi", mutta Samppa ei ilmeisesti ole ymmärtänyt internetin ikuisuutta, saati sitä että kuvakaappauksia voi ottaa kuka tahansa... *kök* kuvia on *köh-köh*


      • Äärioikeistolaisuuteenhan kuuluu kollektiivinen syyllisyys ja vastuu, joka juontuu esimerkiksi rodusta tai suvusta. Ja nimenomaan negatiivisessa mielessä; siis vastuu toisten samaan sukuun, rotuun tai kansaan kuuluvien pahoista teoista.

        Kun tuhansittain juutalaisia taisteli Saksan puolesta I maailmansodassa, se ei tietenkään synnyttänyt natseissa ajatusta hyväksyä heidät yhteisvastuullisesti saksalaisiksi. Sen sijaan rintamakarkuruus olisi muodostanut yhteisen vastuun kaikille juutalaisille, mutku eivät karanneet.


      • Anonyymi
        Repe.RuutikaIIo kirjoitti:

        Äärioikeistolaisuuteenhan kuuluu kollektiivinen syyllisyys ja vastuu, joka juontuu esimerkiksi rodusta tai suvusta. Ja nimenomaan negatiivisessa mielessä; siis vastuu toisten samaan sukuun, rotuun tai kansaan kuuluvien pahoista teoista.

        Kun tuhansittain juutalaisia taisteli Saksan puolesta I maailmansodassa, se ei tietenkään synnyttänyt natseissa ajatusta hyväksyä heidät yhteisvastuullisesti saksalaisiksi. Sen sijaan rintamakarkuruus olisi muodostanut yhteisen vastuun kaikille juutalaisille, mutku eivät karanneet.

        Eiku siihen kuuluu juuri se että ei podeta syyllisyyttä esimerkiksi holokaustista. Se oli ihan oikein teille.


    • Anonyymi

      Tunnen kaverin yläasteikäisestä asti ja vaikka ei aiemmin politiikka kiinnostanut lainkaan (taisi olla vasta 35-vuotias, ennen kuin osasi edes sanoa, että kuka on Suomen päämisteri), niin nykyisin sitten riittää juttua senkin edestä... Asialinja, no mitäs vittua se sellainen mukamas on? Mikä ilmastonmuutos, kommunistien propagandaa! Kuten tästäkin käy ilmi, niin kyse ei todellakaan ole mistään järjenjättiläisestä, vaan pikkumaisesta ja itsepäisestä perusurposta. Salaliittoteorioista maistuu myös mm. juutalaisvainojen kieltäminen, mainittu ilmastonmuutos ja miljoona muutakin isompaa tai pienempää juttua - kai jo tajusittekin, että universumi on 6000 vuotta "vanha" ja dinosaurukset huijausta? Korona ja rokotukset myös. Kyseessä on omaan elämäänsä kyllästynyt tuulilasiasentaja (firma löytyy nimihaulla), jonka tekemisiä tai sanomisia ei pidä ottaa turhan vakavasti.

      • Anonyymi

        Kaikkea sitä perussuomalaiset saavatkin riveihinsä imuroitua. Varttinatsin.


    • Anonyymi

      Eikös siellä Vihdissä asu toinenkin superhörhö, Reformi Studion Panu Huuhtanen?

    • Anonyymi

      Epäilen itse Samppaa vasemmiston operaatioksi, jonka tarkoituksena on tehdä persuista naurunalaisia.

      • Anonyymi

        Tuskin, koska ei siihen ole tähänkään saakka tarvittu vasemmistolaisia.


    • Anonyymi

      sama sukunimi ei takaa automaattista lähisukulaisuutta , mutta kenties kaukaisemman

    • Anonyymi

      Samppa ja Panu olivat dynaaminen duo.

    • Anonyymi

      Siperia opettaa.

    • Anonyymi

      Kyseinen kaveri ei ollut terävimmästä päästä koulussakaan. Sellainen koko koulun pelle, jolle kaikki nauroivat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      27
      5364
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3593
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3502
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      26
      3397
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2990
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      32
      2717
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      21
      2409
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      120
      2380
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2205
    10. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      41
      2112
    Aihe