Niin, sitä EI ole. Ei yhtään. Ihme touhua, Kyllä nuo liikenneympyrät ja risteysalueet nyt ainakin pitäisi hiekoittaa..
Teiden hiekotus Nokialla..
12
135
Vastaukset
- Anonyymi
Talvella pitää ajaa talivnopeuksilla, eli sovittaa nopeus kelin mukaan. Jos ei näy hiekkaa, niin sitten tullaan tilanteeseen vähän hiljempaa.
- Anonyymi
Eli pitää ajaa kaksikilometriä tunnissa alamäessä, Ja yksikilometriä tunnissa ylä mäessä ?
- Anonyymi
Missään ei näy hiekoitusta. Tämä on fakta. Kyllä ennen sentään hiekoitettiin !!
- Anonyymi
Vois se Asell mennä hiekottamaan. Olis siitäkin sitte ees jotain hyötyä !!
- Anonyymi
Sit kannattaa valittaa kaupungille eikä kirjotiella täällä Suoli24 palstalla.
- Anonyymi
Suomesta on ilmeisesti hiekka lopussa..
- Anonyymi
Aika iso hiekkakuoppa on Sarpatissa ja tekohiekkakuopat Porinttielä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika iso hiekkakuoppa on Sarpatissa ja tekohiekkakuopat Porinttielä.
Nykyään ei hiekoteta ,koska ne joutuu harjaamaan pois ja on kallista !
Päätiet suolataan ainoastaan , muut vaan aurataan ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyään ei hiekoteta ,koska ne joutuu harjaamaan pois ja on kallista !
Päätiet suolataan ainoastaan , muut vaan aurataan !Tiet on jäässä kun suolauksestakin pihistetään ja mahdollisimman paljon jää valtion avustuksesta tieurakoitsijan pomolle rahaa,
Muulla ei ole väliä ,kun autoilijat joutuvat opettelemaan ajamaan liukkaassa kelissä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiet on jäässä kun suolauksestakin pihistetään ja mahdollisimman paljon jää valtion avustuksesta tieurakoitsijan pomolle rahaa,
Muulla ei ole väliä ,kun autoilijat joutuvat opettelemaan ajamaan liukkaassa kelissä.Joku vetää ison siivun omaan taskuunsa. . . .
- Anonyymi
Jo Maamme laulussa sanotaan syy:
On maamme köyhä, siksi jää - Anonyymi
Hiekoitussepeliä ei ainakaan, kiitos.
Hyvästi polkupyörän renkaat, tuulilasit ja valoumpiot...
Varsinainen hyvin toimiva luonnonhiekka taitaa vaatia sellaisen hiekoitinkaluston, jota kaupungilta löytyykö? Suolaa ja sepeliä pystyy kyllä levittämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site856037Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794870Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524432SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi932580SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148