Mutta kyllä saan "kohtaukset" tänäpäivänä jo tietyillä tekniikoilla menemään aika nopeasti ohi. Olen päässyt tietyllä tavalla eteenpäinkin, vaikka ahdistusolotiloja tulee nyt, kun on aikaa ottaa niitä vastaan. Ja otankin ne vastaan ja annan mennä pois.
Sitten tulee sellaista, että pelkään omia liian voimakkaita tunteitani. Se saa olon todella epätoivoiseksi. Pelkään, että myös sinä haluat minulle pahaa. Olen kuitenkin tavannut epänormaalin paljon ihmisiä, jotka ovat tehneet minulle pahaa tai yrittäneet tehdä minulle pahaa. Siksi en voi luottaa, että oikeasti kukaan välittäisi. Kun ihan läheisissäkin on ollut pahantekijöitä.
Vedän myös varmaankin tietynlaisia ihmisiä puoleeni. Välitän oikeasti sinusta paljon ja se tekee mielestäni itsestäni heikon ja vahvistaa sinun asemiasi. Nuo menneisyyden kokemukset ovat tehneet minusta hyvin aran ihmisten suhteen ja pelkään läheisiä ihmissuhteita.
Välillä olen aika sekopää
Anonyymi
2
76
Vastaukset
- Anonyymi
Millaisia huonoja kokemuksia hän on sinulle aiheuttanut?
- Anonyymi
Yritän pitää oman sydämen sun suuntaan ihan avoimena. Jos se helpottaa sua. Pidä se etäisyys joka on sulle hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot803671Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe373020- 792837
- 282674
- 192605
- 522342
- 192027
- 571957
- 581796
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121718