Ongelmana antenniverkon HD-kanavat Samsung 49” QLED TV:n kanssa. TV on noin 2v vanha. Ongelma alkoi noin pari kolme viikkoa sitten, eli HD-kanavat eivät näy kun TV:n käynnistää. HD-kanavat saa näkymään välillä kun surffailee muilla normikanavilla. Kun TV:n diagnostiikasta tarkistaa ongelman ollessa päällä, niin BER on 2000 ja signaalit on 0%. Normitilanteessa BER on 0% ja signaalit 100%. TV on pari kertaa otettu ns uudelleen käyttöön ja ohjelmistopäivitykset on kunnossa. Antennivälikaapelit on myös uusittu ja sama ongelma myös muissakin asunnon TV-pisteissä Samsung:n kanssa.
Onko muilla ollut em ongelmaa ja mistä/miten kannattaisi sitä lähteä selvittämään?
Hieman vanhempi makkarissa oleva Philips toimii moitteettomasti HD-kanavien kanssa.
Samsung TV ja ongelmat HD-kanavissa
Anonyymi
0
115
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733834Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92061Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2301370- 1351276
- 1121158
- 1131150
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil711057Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35906