Kanssa?
Miten sulla menee sun puolison
Anonyymi
31<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Eron partaalla
Painui tiehensä jo melkein puolitoista vuotta sitten, eipä ole ikävä. Voisi kai sitten sanoa, että oikein hyvin menee! :)
Ulkoruokinnassa ollaan.
Ei olla vielä yhdessä, mutta pian toivottavasti. Pääsen aidon miehen kainaloon loppuelämäksi. Tulis jo kun paleltaa niin.
Yhdessä asutaan,vaikkakin omissa huoneissa nukutaan, ei romantiikkaa, ei seksiä... voihan sitä näinkin elää, kai?
Tasaisen rauhallista arkea. Keskinäinen huumori pelaa Kummallakin omat harrastukset. Elämme yhdessä enemmänkin hyvinä ystävinä kuin puolisoina. Tilanne tietyllä tavalla turvallinen ja rauhallinen silti, vaikka kaikilta osin suhde ei toimi
Mitähän se ja muille kuuluu. Jokainen terve aikuinen hoitaa itse asiansa.
Onko hänellä ms tauti
Edelleen sulle hyvää viikonloppua.
Sisältyikö tähän nimikirjaimet?
Mitä kenenkään sairaudet, niiden pohtiminen tai legitimoiminen kenellekään kuuluu, ellei ole esim yleislääkäri, esim turnipsitieteen eli mikä tahansa ei-spesifi tietämys ei anna tähän riittävästi valmiuksia.
No oli vaikka millainen kunniatohtori niin ei palstalla kenenkään sairauksia ole korrektia pohtia mutta veikkaisin tässä olleen kahden kirjaimen takana muuta kuin sairaus.
Kirjainleikki - nimileikki.
Öh, eka kommentoija taisi yleisesti ihmetellä, että mitä aihe kenellekään kuuluu.
Mikäs aloittajalla oikein mättää, aiemmin kyselit jonkun puolison ajatuksia täällä viestinnästä ja nyt viime yönä taas utelet jollakulla menee puolisonsa kanssa.
Miksi ihmeessä, miten nuo asiat aloittajalle kuuluu ja miksi noin suuri mielenkiinto.
Jahtaa varattua ja tutkii tilannetta?
Tutkii tilannetta anonyymipalstalla.. just joo. Eiköhän sitä olisi helpompia tapoja jos niikseen tulee.
Ei todellakaan ole jos tosta kyse.
Kysyä suoraan kun ei kehtaa :)
Kyllä te aviossa olevat olette kireitä. Erotkaa niin kestätte edes itse itseänne. Hirveitä huuhkajia. Sivusta tämä.
No onko joku varattu muikki näyttäny luonnollisesti punaista valoa?
Tai AP oma suhde on eron partaalla tai ero on jo tehty, mutta toivoo takaisin. Lisäksi epäilee ex kaipaavan täällä jotakuta ilmeisesti varattua, joko oman mielikuvituksen ajamana tai ex on sanonut rakastuneensa/ihastuneensa.
Onko jo vähän nolonsorttista urkkimista.
Siksi provoihin ei kantsis reagoida. Kun reagoidaan tekstiä ilmestyy lisää, mutta eipä tuo minulta ole pois ja tuskin kukaan muukaan terve ihminen ajattelee, että toisten suhteisiin voi vaikuttaa tai niistä tietoa saada yleisellä anonyymilla keskustelupalstalla.
Kuulen koko ajan kommentteja, että en oo läsnä, oon poissaoleva, miksi et oo iloinen, miksi et syö, oot koko ajan puhelimella. Uhkaili heittävänsä mun puhelimen seinään ja kun huomasi, ettei mikään uhkailu vaikuta vaihtoi taktiikkaa.
No ei mitenkään muuta kuin ikävöö...
Katokkun ollaan vieraannuttu jo pitkän aikoo toisistamme,,,...
.
Leivinpannulla täräytti tajun kankaalle kun kuuli seikkailuista...
Kumpikin omissa karsinoissaan eri puolilla navettaa😅
Olen tyytyväinen, ettei puolisoa ole enää. Parempi yksin kuin huonossa suhteessa. Elämä on harmonisempaa ja olemme ihan ok väleissä, eikä lapsen vanhemmuus aiheuta riitoja.
Erinomaisesti.
Jep
Hyvin kiitos kysymästä. Mitä nyt pieniä vaivoja lukuunottamatta.