Katselee kattoon, nieleskelee, punastelee ja hikoilee, kysyy toimittajalta että eiköhän jokainen näe, ettei hän (Jussi) tykkää roolistaan.
Mutta milloin Jussi romahtaa? Kohta, vuoden päästä, vai kestääkö hän seuraaviin eduskuntavaaleihin asti?
Kaikki tämä on vielä pelkkää spekulaatiota.
Odotellaan ;-)
Milloin perspupun hermot pettää?
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoitatko, että menettää järkensä tuolla tavalla kuin sinäkin palstalla ?
Tuskinpa koskaan, mutta odottele sinä sitä ja sekoile entistä pahemmin.
🤔🤨🙄😏😂🤣 Anonyyminä esiintyvä äärivasemmistolainen massapostaaja Osmium76 raivoaa ja peukuttaa omia avauksiaan. Hävettävä jonne.
- Anonyymi
Eipä tuossa sinunkaan käytöksessäsi mitään kehuttavaa ole. Räksyttävä banskupylly.
🤔🤨🙄😏😂🤣 - Anonyymi
Olet itse myös anonyymi. Rekisteröitymisesi prepaidilla ei muuta asiaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä tuossa sinunkaan käytöksessäsi mitään kehuttavaa ole. Räksyttävä banskupylly.
🤔🤨🙄😏😂🤣Voisit pösilö-antipersu, edes itse kehittää käyttämäsi merkit, tai no, ethän sinä osaa kuin kopioida ja toistelle muiden juttuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisit pösilö-antipersu, edes itse kehittää käyttämäsi merkit, tai no, ethän sinä osaa kuin kopioida ja toistelle muiden juttuja.
Pösilö-antipersu toistellee kaiken mitä minä kirjoitan, ja merkkiänikin se kopioi, tai no, en ole ihan varma olenko se minä kun on nämä merkit.
🤔🤨🙄😏😂🤣 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pösilö-antipersu toistellee kaiken mitä minä kirjoitan, ja merkkiänikin se kopioi, tai no, en ole ihan varma olenko se minä kun on nämä merkit.
🤔🤨🙄😏😂🤣Ei pösilö-antipersua tuolla tavalla viisaammaksi tee, mutta alkoiko hävettämään, tajusitko hölmöytesi. Siinähän se ero onkin, kopioiva antipersu ei tiedä onko vaiko eikö.
Minä taas kommentoidessani, tiedän mainiosti että se olen minä, merkeillä tai ilman.
🤔🤨🙄😏😂🤣 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pösilö-antipersua tuolla tavalla viisaammaksi tee, mutta alkoiko hävettämään, tajusitko hölmöytesi. Siinähän se ero onkin, kopioiva antipersu ei tiedä onko vaiko eikö.
Minä taas kommentoidessani, tiedän mainiosti että se olen minä, merkeillä tai ilman.
🤔🤨🙄😏😂🤣Tai saattaa se joskus olla joku minun lukuisista sivupersoonistanikin.
🤔🤨🙄😏😂🤣
- Anonyymi
Useimmiten vahva rauhoittava lääkitys vaikuttaa myös ulosantiin, puhe muuttuu hitaaksi ja tasapaksuksi jorinaksi lääkityksen myötä.
- Anonyymi
Ja lisää syljen eritystä, joka pakottaa nieleskelyyn!
- Anonyymi
Olette syöttäneet jussille karvasta ruokaa, ette ole vielä nähneet jussin jättiloikkaa.
- Anonyymi
Onko Jussi loikkaamassa sinimustiin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko Jussi loikkaamassa sinimustiin?
Jussi ei tykkää sellaisista lampaista jotka vasikoivat hänen parhaiden kavereidensa vasaravierailuista, Jussi tekee Soinit ja loikkaa radikaalimman ryhmän vätäjäksi.
- Anonyymi
Jussi tuottaa oikeaa politiikkaa suvakki vähemmistölle ei mulla muuta!😂🤣😁😀😊☺️😉
- Anonyymi
Olisi mulla ollut muutakin en vaan nyt sanottua!😂🤣😁😀😊☺️😉
Miten trolli toimii?
Se luo mielikuvituksessaan "heikon persun", jonka julkaisee eri tavoin räksytettynä, herjattuna, sarkastisuutta unohtamatta. Hän pyrkii siihen, että normaali persu tarttuisi syöttiin ja alkaisi puolustamaan itseään tätä valheellista trollausta vastaan. Näin trolli luo tilannetta, jossa hän hyökkäilee "heikon persun" kimppuun ja saa normaalin persun ruokkimaan itseään ja ylläpitämään mielikuvaa "heikosta persusta". Trollia vastaan on kuitenkin helppo käyttää hänen omaa taktiikkaansa. Juuri tämän vuoksi olen saanut jo useita trolleja raivon valtaan ja jopa väkivaltaisia uhkauksia. Nimittäin trollia k*rpii aivan suunnattomasti se, että se että hän huomaa mussuttavansa omaa ulostettaan, tulleensa servatuksi, jauhotetuksi, ja syväkyykytetyksi. Miltä nyt tuntuu, trolli? Kerro ihan omin sanoin, miten rankasti v*tuttaa :)- Anonyymi
Kyllä Demarit näyttää huonolta kun tulee esille että Navalny on täys rasisti
- Anonyymi
Kyllähän sellaisen joka näkee peikkoja joka puolella olisi ehkä syytä hakea apua, vai mitä?
- Anonyymi
Jos tämä lepertely olisi ollut raumanmurteella, kukaan ei olisi ymmärtänyt sanaakaan:))
- Anonyymi
Aloittajalla ei ilmesesti ole muuta poliittista agendaa? Onko tää nyt rakentavaa? Kenen rahalla? Kuka maksaa?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1522864Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2792550Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391544Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.319946Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922