NT ---> XP pro:ksi

Tervehdys!

Sain duunista lasten pelikoneeksi vanhan koneen jossa aataminaikuinen NT.

Osaisin kyllä muuten päivittää käyttiksen mutta tuli toppi kun en omaa järjestelmänvalvojan oikeuksia NT:lle, miten pääsen tekemään koneeseen muutoksia kun on vain käyttäjän oikeudet!????

Toivottavasti joku osaa auttaa!!!
4495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Et mitenkään jos et pääse kirjautumaan Järjestelmän valvojan oikeuksilla koneeseen.

Kysyppä duunipaikkasi mikrotukihenkilöltä järjestelmän valvojan salasanat ja sitten voit vaihtaa myös salasanat omiksi salasanoiksesi.

Äänestä

Mihin sinä niitä oikeuksia tarvit, formattia levylle ja XP:n asennus.

Äänestä

"Sain duunista lasten pelikoneeksi vanhan koneen jossa aataminaikuinen NT"
Siihen tuskin kannattaa XP:tä laittaa,laita 98(se)
pyörii varmaan parhaiten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiltu kirjoitti:

Tervehdys!

Sain duunista lasten pelikoneeksi vanhan koneen jossa aataminaikuinen NT.

Osaisin kyllä muuten päivittää käyttiksen mutta tuli toppi kun en omaa järjestelmänvalvojan oikeuksia NT:lle, miten pääsen tekemään koneeseen muutoksia kun on vain käyttäjän oikeudet!????

Toivottavasti joku osaa auttaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu