Hirmu verotus Ylivieskassa!
Kunnallisveroa maksetaan Suomessa eniten Halsualla, Ylivieskassa, Kyyjärvellä ja Karijoella.
8
92
Vastaukset
- Anonyymi
Ollaan iloisia veronmaksajia. Tietenkin kohtuus kaikessa. Harmi että jouduttu nostamaan niin korkeaksi.
- Anonyymi
Kepun yksinvaltiuden seuraus!
- Anonyymi
tätähän kepu ja lessut rakastaa,velalla rakennetaan käytetään yhteiskunnantukeja härskistihyväksi.
- Anonyymi
Kyllä vastuussa on kaupungin johto. Puuttuu laskupää ja asiantuntemusa.
- Anonyymi
Heh heh.... käypäs ajelemassa mutka kaikissa näissä paikoissa. Huomaatko muuta eroa kuin veroprosentti. Yhdessä näistä on tekemisen meininki. Se maksaa.
- Anonyymi
Ja kaikissa näistä kunnista kepu on yksinvaltias, sattumaako?
- Anonyymi
älä missäännimessä äänestä keskustaa,velkahelvetin on keskusta aikaansaanut,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
älä missäännimessä äänestä keskustaa,velkahelvetin on keskusta aikaansaanut,
Ja nyt yrittää paikata nuilla tuulivipperöillä,ja ihmisten terveydellä leikkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kohujulkkis Maisa Torppa ja erosekoilu räjäytti somen: "Valehtelee viimeiseen asti" "Työtön äiti..."
Maisa Torpan ja Mikko-rakkaan erospekulointi saa tunteet kuumenemaan: https://www.suomi24.fi/viihde/kohujulkkis-maisa-torppa-ja-erosekoilu-rajaytti-so1519404Kohusopassa keitetty Roope Salminen palaa itsevarmana julkisuuteen: "Olen erittäin hypeissä"
Mitäs mieltä olet Roopen paluusta? https://www.suomi24.fi/viihde/kohusopassa-keitetty-roope-salminen-palaa-itsevarmana-julkisuuteen-olen-erittain-hype1284039