Ei tarvi miettiä sanomisia? susi raukat

Anonyymi

Kansanedustaja, ex-pääministeri Juha Sipilällä (kesk) oli paneelissa kovat piipussa.

– Minun ei onneksi enää tarvitse miettiä liian tarkkaan sanomisiani. Susille nappi otsaan vaan, Sipilä sanoi Suomenmaan mukaan.

Suomenmaa kertoo, että paikalla kävi myös puolueen puheenjohtaja Annika Saarikko. Lehden mukaan Saarikko toivoi keskustan ehdokkaiden keskittyvän asiakysymyksiin, vaikka provosointia on luvassa erityisesti perussuomalaisten taholta.

ote iltalehti

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f7d7df50-1837-4b06-b2c6-e707aafe4843

29

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      PS pitää aina mainita vaikka isse provosoi asioita?

      kepustoliitto

    • Anonyymi

      Yllyttäjä on tuomittava kuin tekijä.

      Ympäristörikolliset ovat alinta pohjasakkaa.

      • Anonyymi

        Aina kannattaa irroittaa toisen lause asiayhteydestä. Niin toimivat kunnon persut ja ekoterroristit.

        Häirikkösusille nappi otsaan - vielä on onneksemme lausumisen vapaus maassamme.. Todennäköisesti ei kovin kauan tällä menolla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aina kannattaa irroittaa toisen lause asiayhteydestä. Niin toimivat kunnon persut ja ekoterroristit.

        Häirikkösusille nappi otsaan - vielä on onneksemme lausumisen vapaus maassamme.. Todennäköisesti ei kovin kauan tällä menolla.

        Mikä ihme on häirikkösusi? Nykyisen Utsjoen alueella asui 120 vuotta sitten noin 488 ihmistä. Kepuli on pikemminkin häirikkö lisääntyessään geneettisessäpullonkaulassa.


      • Anonyymi

        vasemmisto hyökkää nyt


    • Anonyymi

      Kepu yrittää paniikissaan vältellä poliittista kuolemaansa luontovihalla ja luonnonvaraisten eläinten lahtauksella, jopa yllytyksellä.

      • Anonyymi

        Keppanoiden suosikkupuuhaa jahdata elukoita veronmaksajien ostamalla moottorikelkalla monta tuntia ennen 'armoniskua'.


    • Anonyymi

      Tämä onkin siis persuhullujen areena??

      • Anonyymi

        Ei suinkaan, nyt olet pahasti erhetynyt. Kyllä tämä on ehta kepuääliöiden kokoontumispalsta.

        Kempeleen Kääkkä


    • Anonyymi

      Tukiaispelleporukan ainoa työ on luonnon tuhoaminen ja eläinten tappaminen.

      Tällaista örvellystä Helsingin oikeaa työtä tekevät veronmaksajat on pakotettu kustantamaan. Mitä nopeammin kääkistynyt kepulandia kuolee, sitä parempi kaikille.

      • Anonyymi

        Koska olit viimeksi töissä?

        Et taida juuri ehtiä saittiräkimisen sijaan muihin töihin.


    • Anonyymi

      200 Sutta, 5 500 000 ihmistä. Kysykääpä keput Suden mielipidettä Siplästä.

      • Anonyymi

        Susi ei pidä Sipilästä. Sanoisi Sipilästä samalla tavalla kuin Sipilä sanoi Sudesta.


    • Anonyymi

      Puolet susista voisi siirtää Nuuksion kansallispuistoon. Sillä suunnallahan eniten suojelijoita

    • Anonyymi

      mitä sipilä tuumaa 2015 maahanmuutosta ja seurauksista?

      kerro kansalle

    • Anonyymi

      Saarikko toivoi keskustan ehdokkaiden keskittyvän asiakysymyksiin, vaikka provosointia on luvassa erityisesti perussuomalaisten taholta.


      eli PS syytä susiasia?

    • Anonyymi

      sisius sus satana

    • Anonyymi

      Ei vai

    • Anonyymi

      KEPUN ROSATOM-FENNOVOIMA VARKAISSA UKRAINASSA
      Torstaina on Nordean (eirysäntaloutta) ja Tiedon (2000 ohjelmoijaa Ukrainassa toivottavasti saavat ne Puolaan ja Suomeen) yhtiökokoukset nämä ovat kansanosakkeita

      Nokian renkaat on venäläisvaarassa tulla varastetuksi ja puolustautuu menetelmillä jolla sitä voidaan pitää putinistien nuolijana ja hylkiöfirmana eli se taistelee veitsenterällä kumpikin vaihtoehto on paha

      Rosatom (eli Fennovoima) on mafiosotoimisto joka on varastanut ydinvoimloita ja muuta Ukrainasta ja toimii Suomessa kepun tuella

    • Anonyymi

      keskustan oma Munamies

    • Anonyymi

      Miettiikö tekoja ikinä
      Maahanmuutto

    • Anonyymi

      sipilän kannatus hiipuu 20 sudentappajaan

    • Anonyymi

      Ruput jaksavat rakuttaa....

    • Anonyymi

      oikeuteen?

      villitsi salametsästykseen virassa ollessaan?

    • Anonyymi

      pahamaa

    • Anonyymi

      Minun ei onneksi enää tarvitse miettiä liian tarkkaan sanomisiani. Susille nappi otsaan vaan, Sipilä sanoi Suomenmaan mukaan.


      moni haluaa napin lentävän jonnekkin muualle?

    • Anonyymi

      Tollon ei kannata ylipäätään puhua mitään

      • Anonyymi

        Miksi helvatassa sitten kirjoitat, kun tiedät itsekin olevasi tollo?


    • Anonyymi

      moni toivoo ihan muuta...

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      73
      3981
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3535
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      82
      3368
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2708
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      125
      1663
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1526
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1154
    8. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1124
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1120
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      119
      1038
    Aihe