Sinimustat vs persut.

Anonyymi

Onko näiden ryhmittymien kanta julkisesti pornoon yhteneväinen?
Siis julkisesti. Näissä puolueissahan on eniten syrjäytyneitä nuoria miehiä, joten tuo virallinen kanta lienee huiputusta äänien toivossa?

4

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pornon katselu on ok. jos verhot ovat alhaalla, eikä lapset näe. Jos sattuu poikkeus on pyydettävä anteeksiantoa.

    • Anonyymi

      debiilejä ei nussita 🤣

      • Anonyymi

        Vale. Suvun vanhimmillakin on tarve mielihyvään.


    • Anonyymi

      Perussuomalaiset, sininen tulevaisuus ja sinimustat ovat samaa joukkoa, ne vain yrittävät hämätä äänestäjiä, kun esiintyvät itsenäisinä toimijoina.

      Kunnallisvaaleissa päätetään kunnanvaltuustojen kokoonpanosta, ja sitten tämä uusi valtuusto yrittää hoitaa parhaansa mukaan kunnan ja kuntalaisten asioita. Tässä yhteydessä pitää kirjoittaa, että sama koskee kaupunkeja ja kaupunginvaltuustoja, että perussuomalaiset eivät tästä ratkea ivaamaan.

      Miten perussuomalaiset hoitavat Hangon, Turun, Tampereen, Lappeenrannan, Jyväskylän, Vaasan, Kuopion, Savonlinnan, Oulun ja Rovaniemen asioita, kun heidän "kunnallisvaaliohjelmassaan" puhutaan maahanmuutosta ja EU:n tukipaketista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2121
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1925
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1865
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1602
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1601
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1424
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1052
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      859
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      63
      833
    Aihe