Miksi Stefan ei halua sitoutua Sofian kanssa?

Anonyymi

Ei puhettakaan yhteen muuttamisesta, lapsen teosta tai naimisiin menosta. Riittää kun saa elättää ja astua silloin tällöin.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole helppo sitoutua pitkän suhteen jälkeen. Ero on käymättä läpi ja yleensä heijastuu seuraavaan parisuhteeseen . Suoraan suhteesta toisern hyppääminen ei onnistu ikinä.

      • Anonyymi

        Toiseen


      • Anonyymi

        Oliko edellinen suhde niin järkyttävä kokemus, ettei halua vähään aikaan kokea vastaavaa kidutusta ????


    • Anonyymi

      Tottakai muuttavat yhteen.Menevät ystävänpäivänä kihloihin.Ja kun koronapandemia ohi,on mahtihäiden aika!

    • Mua hämmästyttää eniten se, että Stefanillahan on niitä miljoonakämppiä siellä ja täällä, mutta edes jotain pientäkään kopperoa Stefan ei voi vuokrata rakastamalleen Sofialle. Miksi? Syyksi ei käy se, että ne kämpät ovat myynnissä, joten siksi niitä ei voi vuokrata.

      • Anonyymi

        Kovat paineet pitää morsian tyytyväisenä. Puitteet ei nyt ihan ole kohdillaan, höh😕


    • Anonyymi

      Ei kai kukaan mies puolisokseen noin avutonta ota kunhan vaan hengaavat yhdessä, kyllähän Stefu exäänsä kehui kuinka aikaansaava oli ja piti kodin kunnossa.

    • Anonyymi

      Sofia voi majoittua ilmaiseksi Helsingin Vokissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe