...ensin selvää asioista, ennenkuin lähtevät ketään mistään syyttelemään, niin Persut säästyisivät joutumasta naurunalaiseksi.
https://demokraatti.fi/erkki-tuomioja-arvosteli-eilen-perussuomalaisia-palaa-nyt-asiaan-annetaan-nyt-kunnon-naytto-siita-mita-tarkoitan-valheellisella-ja-ala-arvoisella-politikoinnilla/
Mutta eihän huuhaaPersut selvää mistään ota, kunhan vain levittelevät paskaansa ympäriinsä hooMoilasina, sillä niitähän Persut pelkästään ovat.
Jos Perussuomalaiset ottaisivat...
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Persu on sellainen, joka luulee mieluummin kuin tietää. Ja persu valehtelee mieluummin kuin puhuu totta. Ja persu vihaa mieluummin kuin rakastaa. Ja persu rikkoo mieluummin kuin rakentaa. Persu sotii mieluummin kuin rakentaa rauhaa.
- Anonyymi
Sdp tulee koko sivullinen, kuten terroristien kuljetus Suomeen, sdp hallituskumppanit ilman syytettä, oikeusvaltiota huutaa demut.
- Anonyymi
Olit mukana 1918 siirtämässä suomea venäjän vallan piiriin, nyt samat eu velkavankeuteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olit mukana 1918 siirtämässä suomea venäjän vallan piiriin, nyt samat eu velkavankeuteen.
Hei, siitä on yli 100 vuotta, mä oon sitten varmaan 130 v. vanha.
Palaa nyt jo vuoteen 2021. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sdp tulee koko sivullinen, kuten terroristien kuljetus Suomeen, sdp hallituskumppanit ilman syytettä, oikeusvaltiota huutaa demut.
Tollo ajoi heti ensimmäisenä aloittajan asettamaan miinaan. Mistä olet löytänyt ylitsevuotavasti kumpuavan tyhmyytesi?
- Anonyymi
Kyllä me tiedetään että Tuomioja on kommunisti ja rikollinen luokkasyrjiä ja itse täysin naurunalainen muinaisjäänne
- Anonyymi
Siihen aikaan presidentillä ja Tarja Halosella oli enemmän valtaa kuin nykyisellä presidentillä ja tulevilla Suomen presidenteillä.
- Anonyymi
Talva oli demu ja paavo oli kiinan keisari, nyt venäjän palkoilinen.
- Anonyymi
Yrittäkääpäs nyt persut todistaa Tuomiojan puheet vääriksi. Omat valheenne ainakin pääsivät päivänvaloon.
- Anonyymi
mutta kun persut haluavat tulla naurunalaisiksi
Ei totuudella ole mitään tekemistä perussuomalaisten kanssa. Pääasia miltä näyttävät asiat jotta päästään öyhöttämään.
Ihan hyvin voisi kysyä, miksi perussuomalaiset päästivät 35000 ihmistä maahan ilman kontrollia. Miksi he eivät tehneet mitään?
Ei kovin uskottavaa toimintaa. Tarvittiin vihervasemmistohallitus joka laittoi rajat kiinni. Nehän olisivat auki tällä hetkellä, jos PS olisi hallituksessa.- Anonyymi
Siitäöyhöttämisestä, ja tuosta hokemastasi 35000 "maahan päästetystä.
Sinulla siis edelleenkin faktat tuosta asiasta hukassa, mutta rehvakkaasti asiasta öyhötät.
- Anonyymi
Kaikki muistavat Tuomiojan ulkoministeri kauden, saatiin olla jatkuvasti oikomassa suomen virallista linjaa, en pidä uskottavana hänen jorinoitaan .
- Anonyymi
Totta, veteli ihan hatusta ulkomaan matkoillaan, vaikka oli valtion edustaja.
- Anonyymi
Persut eivät koskaan välty nauruilta.
- Anonyymi
Halla-aho itse sanoi persuja pelleiksi. Siinä asiassa olen hänen kansaan samaa mieltä, missään muussa en.
- Anonyymi
Perussuomlaisetko ovat puolueena tuollaisia kirjoitelleet Tuomiojan sivuille, vai onko kyse henkilöstä, vai joistain joita Tuomioja omasta mielestään pitää perussuomalaisina ?
- Anonyymi
Persut yrittävät valkopestä itseään mutta heidän "valehtelun politiikkansa" on jo kaikkien tiedossa ja todisteita siitä tulee päivittäin.
Miten sokea ja kuuro pitää olla, jotta voisi vielä äänestää persuja?
- Anonyymi
Aloittaja hei. Persut eniten ottavat asioista selvää.
- Anonyymi
He esimerkiksi ovat tutkineet kaikkiin tunnettuihin tilastoihin perustuen haittamaahanmuuton hinnan yhteiskunnalle. Sitä hintaa ei muut ole tutkineet kunnolla. Se hinta huitelee kolmen-neljän miljardin tienoilla vuodessa, ja hinta ainoastaan nousee. Mitään se ei tuota, menoja vaan aiheuttaa ja turvattomuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
He esimerkiksi ovat tutkineet kaikkiin tunnettuihin tilastoihin perustuen haittamaahanmuuton hinnan yhteiskunnalle. Sitä hintaa ei muut ole tutkineet kunnolla. Se hinta huitelee kolmen-neljän miljardin tienoilla vuodessa, ja hinta ainoastaan nousee. Mitään se ei tuota, menoja vaan aiheuttaa ja turvattomuutta.
Wanhat puolueet kieltää matu-kustannuksien olemassaolon - RAHAA VAIN MENEE eikä kukaan tiedä mihin
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114369
- 793543
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223401Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843395Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273296- 762964
- 892883
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim662841"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452800Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589