Tomi, ikävä sua

Anonyymi

Pohdiskelen tässä, että kuvittelenko vaan? Puoli vuotta mennyt, kumpikin katseltu, vältelty, hymyilty, sanaa hyvin vähän vaihdettu. Helpompi on pakoilla, kummallakin omat syynsä siihen, ja paikka jossa näemme on haastava edetä edes keskustelun tasolla.
Mutta, mulla on sua ikävä koko ajan. Oot ensimmäinen ajatus aamulla, viimeisin illalla.

Mitä tässä voi tehdä? Perjantaina muutaman lauseen vaihdon aikana sain sulta sitä hymyä, se on parasta, vaikka et sitä yleensä tee.

Ymmärrän että molemmat pelkää eri syistä. Haluaisin vaan nähdä sun kans joskus, kun kummallekkin sopii. Käydä kahvilla tai kävelyllä. Olisin ikionnellinen jos mulla olisi työkalut avata tätä solmua, en keksi miten. Odotin, että ihastuminen menisi ohi, mutta ei se mene, kun loppukesästä jo alkoi siellä missä näemme joka viikko. Jos ympäristö olisi toisenlainen, voisin tämän ottaa puheeksi.
Puran tämän tänne ja jos, jos näkisit tämän, niin ehkä voidaan alkaa tätä yhdessä ratkomaan muualla kuin tuolla kyseisessä paikassa.

t. K

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitos, pienikin sananvaihto kanssasi pelastaa päivän, ja loppupäivä onkin sitten yhtä hymyä. Olosuhteet eivät tosiaan ole oikein puolellamme, paikanvaihdos varmaan auttaisi eteenpäin. Luulen että montaa askelta emme kuitenkaan enää tarvitsisi, tietyllä tapaa olemme samalla kartalla olleet jo pidempään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7558
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe