Moikka! Minä etsin lemmikkiä yhteiseksi meidän lapsille 15, 13v, 11v ja 9v. Mitkä lemmikit ovat tarpeeksi hyvin koulutettavissa ja erittäin helppoja? Mulla on ollut lapsena Kani, koira ja sit lampaita hevonen. Ja olen nyt 38 vuotta vanha.
Mikä Lemmikki lapsille?
10
141
Vastaukset
- Anonyymi
Kädettömille sopii parhaiten pehmolelu. Voit itse päättää, miten helppo ja kuinka hyvin koulutettu pehmolemmikki on.
- Anonyymi
Suosittelen vahvasti pehmoleluja, jos lapsuuden lemmikkikokemusten perusteella ei ole hajuakaan, mikä lemmikki on erittäin helppo ja helposti koulutettava ehkä vielä halpakin. Vai olisiko hevonen sellainen? Tai lammas?
Ei eläviä lemmikkejä teidän perheeseen!- Anonyymi
Mutta jos he haluavat oikean lemmikin
- Anonyymi
Se on totta
- Anonyymi
Kyllä minä tiedän mikä lemmikki meille. Kysyin vain mielipiteitä.
- Anonyymi
Ja siis minähän sitä lemmikkiä hoitaisin. Lapset vain auttavat.
- Anonyymi
Lemmikin hoidosta ja hyvinvoinnista on päävastuu tietysti aikuisella. Eli sinulla. Ottaisin siis sinuna sellaisen lemmikin jonka itse itsellesi haluat ja pystyt hoitamaan, lemmikin joka sinua miellyttää. Kokemusta eri lajeista sinulla tuntuu olevan. Lapset toimivat sitten apureina hoidossa sinun ohjeidesi mukaan.
- Anonyymi
Ihanaa, että olette hankkimassa eläintä voisin suositella kissaa se oppi helposti oman nimen ja on melko sisä siisti (aikuisena pentuna vähän riehakka) Meillä on ollut kissoja niin paljon kuin olen elänyt . Kissat myös ovat rauhallisia ja käyvät hyviksi ystäviksi omistajilleen.
- Anonyymi
Voisin itsekkin suositella kisua
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisin itsekkin suositella kisua
Kisut jatkoon!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658