Halmeen paikalle eduskuntaan , itse Halme aikoi erota jos vankeutta tulee , ja nyt on tullut .
Demarit varmasti esittää myös Halmeen vapauttamista , koska hänhän meinasi hätyytellä Johtaja Kauna-Paavoakin vaalimenestyksellään.
Demarit varmasti esittää myös Halmeen vapauttamista , koska hänhän meinasi hätyytellä Johtaja Kauna-Paavoakin vaalimenestyksellään.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vai meinaa halme erota !?!HÖPÖ HÖPÖ
joo, jos olisi tullut ehdotonta. Mikäli joku yrittää Halmeen erottamista, tarvitaan siihen 2/3 eduskunnasta. Sopii koittaa, mutta ei varmaan onnistu. Tonyn asema vain vahvistuisi. Halmeen varamies eduskunnassa on evp kommodori Seppo Kanerva. Mies on pomppinut isoine mahoine puolueesta puolueeseen. Kuri on varmastikin tälle kapiaiselle tuttu, muttei puoluekuri. En muista, onkohan nykyään keskustassa? Seuraavaksi varmaan vihreissä. Joka tapauksessa. Halmeen erottaminen ei tule onnistumaan, jos joku sitä yrittää.
Hyvä kuuntelijatar,
eihän kukaan vapaaehtoisesti mistään tuottavasta hommasta eroa. Vennamo piti aikoinaan kantaa ulos eduskunnasta. Minkähänlainen poliisikomennuskunta kasakoita täytyy kuvernöörilta tilata hakemaan Tony ulos eduskunnasta. Siinä voisi joutua pyytämään kuvernööri virka-apua vaikkapa Kauhavan rumalta vallesmannilta saakka. Sen päivän haluaisin nähdä, kun Tonyn kokoinen mies retuutettaisiin ulos eduskunnan täysistunnosta. Siinä voisi oven karmit lähteä mukaan ja nuttua mennä räätälille.
Toivossa on hyvä elää, sano lapatossu.
Kohtahan noita nousee lortikoita mättähille, kun kevät joutuup!