Tässä Demarinaisten vaaliteemat

Ei voi kuin järkyttyä , ei mitään siitä miten saadaan Suomalaisille töitä ,pelkkää feminismiä ja monikultturia, silläkö maa pelastetaan?
https://www.kansalainen.fi/demarinaiset-julkaisivat-kuntavaaliteesinsa-feminismia-kuntiin/
10107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Suomessa ei ole sitten sodan jälkeen ollut näin aikaansaavaa hallitusta. Jo nyt tehty enemmän kuin mikään hallitus ja kaikki keskellä hirveää epidemiaa koko maapallolla!

Uskomatonta!

Äänestä

Porvaripersu kuurnimassa pilkunviilaajatyylillä yhtä yksittäistä lausetta vaaliohjelmasta. Tyypillistä persuilua.

Äänestä

Sillä maa tuhotaan. Mutta sekasorto ja taantumus ovat aina olleet vasemmistolle mieleen. Kuten Venezuelassa nykyään.

Äänestä

Feminismi syrjäyttänyt kommunismin demareissa?

Äänestä

Naiivi idealismi ohjaa.
Ei perustu järki-asioihin toi politiikka ja arvot.
Unelmissa kai on helppo elää, kunnes tulee se eu krepula.

Suome tulisi kehittää ja lopettaa maailmanvallankumous, - kun siinä menee työaika täysin hukkaan.

Äänestä

Nyt naurattaa.....

Tuppurainen on kuulemma Oulussa tyrkyllä taas.

Äänestä

Kuinkas monta näitä mahdollisia sukupuolia on oikein olemassa?

Äänestä
  • Niitä on kai nyt sellaiset 38 ja lisää löytyy koko ajan. Etsivä feministi löytää!

    Meille tavallisille kansalaisille näitä sukupuolia on edelleen vaan ne kaksi perinteistä. Jos joku poika kuvittelee olevansa Päivi, niin siinä on edelleen poika (killuttimet haarovälissä) ja Jos joku pimpillä varustettu nainen haluaa munat, niin nainen on kysessä edelleen. Vika on päässä ja nimenomaan joku vika, joka kytkee jotain luonnonvastaisesti väärin. Sama juttu, jos nainen kiihottuu seksuaalisesti naisesta ja mies miehestä.

    Maailman liikakansoituksen takia olisi vaan tietty hyvä juttu, jos luontoäiti tekisi suurimman osan miehistä homoiksi ja naisista lesboiksi kehitysmaissa.

    Äänestä

Kuntien tehtävä ei ole pelastaa koko maata, vaan pitää huolta siitä että kunnat pärjäisivät edes joten kuten.

Kuntavaaleilla valitaan kuntien asioista päättävä kunta-/kaupunginvaltuutetut, ei koko maan asioista päättäviä kansanedustajia.

Äänestä

"Teemme myös päätöksiä arvojen näkökulmasta." -Sanna Marin (HS 10.2.)

Se on käynyt selväksi - ainakaan talouden näkökulmasta päätöksiä ei tehdä. Saa nähdä sitten kun talous on pettänyt alta pois ja vain arvot ovat jäljellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei voi kuin järkyttyä , ei mitään siitä miten saadaan Suomalaisille töitä ,pelkkää feminismiä ja monikultturia, silläkö maa pelastetaan?
https://www.kansalainen.fi/demarinaiset-julkaisivat-kuntavaaliteesinsa-feminismia-kuntiin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu