Pitääkö paikkansa vai miksi lähes keski-ikäinen henkilö ei ole tehnyt koskaan töitä?
Sohva työkyvyttömyyseläkkeellä?
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko Mette Forsell tehnyt " oikeasti " oikeita töitä ????
Onko Martina tehnyt " oikeasti " OIKEITA töitä ??
Juu tiedän ovat some työntekijöitä, eli myyvät ja mainostavat kaikkea maan ja taivaan välillä ja rahastavat, mutta mitä sitten ovat ne oikeat työt , joita Sofian pitäisi tehdä ?
Eläkeläinen
Onko se jo keski-ikäinen niinku Marttiinakin vai,oho kyllä aika menee lujaa=))))))
Sofia on vasta 30, keski-ikä alkaa n. 40-45 vuotiaana, joten siihen on Sofialla vielä pitkä aika.
Kai se jotain työtä on tehnyt, kun verotietojen mukaan tienasi viimeisessä valmistuneessa verotuksessa liki 20K, vaikka oli Suomessa alle puoli vuotta.
Ja kyllä ne kovasti mainostetut verovelatkin on tulleet töistä saamista hyvistä ansioista.
Ei ne tyhjästä tule.
Sofia ennättää vielä paljon elämässään ja tekee mitä haluaa.
Ei ole täällä naukumassa tai muuallakaan surkeaa elämäänsä, ja pahoinvoivana haukkumassa ja kadehtimassa ketään, niinkuin nämä vikisijät tekee.
Juu.
Verovelat ovat UPEA juttu!
Ne on ansaittu ahkeralla työllä 😂😂😂
Minullekin on jäänyt epäselväksi, mikä on se oikea työ? Sitä voisi asian vaatijat vähän selventää, vaikka laittaa listaa oikeista töistä, vähän jännittää, että onko sitö itsekkään oikeassa oikeassa työssä.
Ihan mikä tahansa työ, jolla voi elättää itsensä.
Sofia teki vuosia sitten oikeita töitä nettivalmentajana, mutta löi homman läskiksi ja ryhtyi tekemään oikeita töitä aulaemäntänä.
Sofia muutti Marbellaan vuoden 2018 marraskuussa. Sen jälkeen hän on ollut kotirouva, tutkintavanki, Stefun elätti ja "seurapiirikaunotar" ilman seurapiirejä.
Satunnaiset, hutaisten hoidetut "kamppikset" eivät ilmeisesti ole lyöneet leiville, koska hän ei ole pystynyt hankkimaan edes omaa asuntoa.
Oikea työ ei ole myöskään sitä, että käydään muiden toimistossa syömässä saldea.