Toisen, niin tulkitsin jo ajat sitten, mutta rakas silti.
Kuvittelenko vain, että olet vaisumpi. Uupunut? Kyllästynyt? Mikä on? En tiedä mitä ajatella ja olen levoton vuoksesi. Mutta en saa kysyä.
Huomaan kyllä, etten ole sinulle enää muuta kuin nimi listassa. Opettelen hyväksymään sen. Mutta olet ihana harvinaisuus tässä maailmassa ja sinulla on aina paikka sydämessäni. Välitän sinusta ja haluan parastasi.
Kuvittelenko vain, että olet vaisumpi. Uupunut? Kyllästynyt? Mikä on? En tiedä mitä ajatella ja olen levoton vuoksesi. Mutta en saa kysyä.
Huomaan kyllä, etten ole sinulle enää muuta kuin nimi listassa. Opettelen hyväksymään sen. Mutta olet ihana harvinaisuus tässä maailmassa ja sinulla on aina paikka sydämessäni. Välitän sinusta ja haluan parastasi.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ei varmaan mulle, mutta olen tosiaan väsynyt. Kokemukset torjunnasta, vastauksetta jäävä rakkaus.
Kurja kuulla :( Tulitko torjutuksi niin ettei siitä voi olla mitään epäselvyyttä vai tulkitsitko asian itse jostain?
Enpä tiedä. Ristiriitaiset tunnelmat.
Eli asia ei olekaan niin selvä?
Jos olet Hän, niin olen laittanut sinulle sähköpostia, jossa kerroin tuntemuksiani.
Tämä on niin ristiriitaista minullekin ja siksi pakenin... Olen epävarma sinun tunteistasikin (jos olet Hän).
hei hienosti kirjoitit arvostan todella ,olet rakas myös minulle.
En tiedä kuka olet en tule koskaan nimeäsi tietämään. Tuohon ei voi vastata muuta.
Olen sellainen ihminen, joka ei avaudu tuntemattomille asioista, joita voidaan käyttää minua vastaan.
Et sinäkään AP tee samoin ja nyt pyydät sitä muulta henkilöltä. Miksi hän ottaisi riskin, jos lupaus palkinnostakin vaikuittaa ilmalta?
Olet oikeassa. En ole tarpeeksi rohkea, en uskalla. Tulin jo torjutuksi ja uudelleen yrittäminen tekisi minusta säälittävän. Ja pahimmassa tapauksessa hänestä kiusaantuneen.
Ehkä olet vain ymmärtänyt väärin.
Sepä on niin tuntemattomien ongelma, jos jonkun ja siis jonkun itsensä puhumia asioita puhuu mualla ja eikös se osin oo rikollistakin. Ihmisten asiat vaan monesti tuppaa oleen aika yleistyyppisiä, ihmettelen ketä vieraita ihmisiä kiinnostaa jonkun asiat. Nuoret luulee, etä heistä aina puhutaan, kuuluu siihen ikään.
Muistan kyseisen tilanteen varmaan loppuelämäni, eikä siinä jäänyt mitään epäselvää. Myöhemmin toivo vielä heräsi, kunnes tajusin olevani tyhmä ja pää täynnä vilkasta mielikuvitusta.
Toivo ei olisi herännyt myöhemmin, jos tilanteessa ei olisi ollut jotain epäselvää.
Voi se herätä. Ihmismieli usein haluaa sitä mitä ei saa. Ehkä ap haluaa hänet vain, koska tuli torjutuksi.
Milloin ja minkälainen kyseinen tilanne oli ?
Tänäänkö näitte?
Ei. Viime näkemisestä on pitkä aika
Miten sä sitten kuvittelet hänen olevan uupunut tai jotain? hullu oletkin etkä normi.
Nainen tietää vaistoaa.
Ja sinä tunnistelija peloton, joka et erota provoa aidosta tekstistä olet se selkeyden perikuva ja tiedät kaikesta kaiken, niinkö? 🤭 sivusta
Naiset vaistoo päin vittuu aina.
Niin tuttua, niin tuttua. Ei auta muu kuin hävitä harmaaseen massaan ja olla huomaamaton, eikö sekin ole välittämistä ettei varasta toisen aikaa enempää kuin on pakko.
Sinulla ilmeisesti on vielä vahvoja tunteita häntä kohtaan. Älä vielä luovuta.
Tunnen ihmiskunnan kyyneleitä.
Vaistoan maailmalta nälkää, sotaa, raiskauksia, varkauksia sekä huumeita.
On vaikea löytää viisaus näiden takaa.
On vaikea olla empaatti.
Samaan aikaan kun paras kaverini syyttää minua kehoni pilaamisesta, kun poltan tupakkaa. En jaksa, haluaisin olla iloinen. Ja polttaa tupakkaa.
Ei tässä mitään, välillä maailmasta vain katoaa hohto, ja kaikki näyttää niin kovin turhalta. Toivoa en ole kuitenkaan menettänyt, vielä haluan kurkistaa sinne nurkan taakse.