tuosta asiasta, että kyllä lännen maissa on poliiseilla kovat otteet kuten oli tuossa videossa esillä, minkä Venäjä laittoi maailmalle nähtäväksi. Hyvä asia, jotta länsikin ajattelee vähän, mitä suustaan päästää. Tässähän on ihan hyvä asia se, että Venäjä konkeettisesti näyttää videon, jossa tulee esille melkoista pahoinpitelyä. Joten sitähän on hyvä huomata ne omatkin asenteet ja julmuudet ennenkuin huudellaan toisille.
Jos ihan tarkkoja ollaan, niin lännelle ei kuulu Venäjän sisäiset asiat sitten pätkääkään, mutta aina pitää puuttua ja laukoa niitä mielipiteitä. Tulee muistaa, niin maailmassa on paljon erilaisia maita, kaikilla on oma kulttuurinsa ja myöskin oma politiikkansa. EU olkoon irti Venäjän asioista.
Suomelle ei mielestäni kuulu lainkaan tuo asia, mitä Venäjällä on tapahtunut. Se on heidän oma asiansa hoitaa. Ja Suomikin osaa kohdella omiaan melko rankasti poliittisesti, jos ollaan ihan tarkkoja. Otetaanpa nyt esimerkiksi maahanmuutto. Kyllä suomalaiset elävät melko vaarallisessa ympäristössä, kun ajatellaan maahanmuuttajia, jotka ovat päässeet ihan hallituksen luvalla tänne ja heitä sitten joudutaan valvovaan yötä päivää. Tavallinen suomalainen saa tosiaan olla peloissaan, iltaisin ei enää vanhemmat ihmiset uskalla liikkua ja nuoria tyttöjä on tultu tänne raiskaamaan.
Ajatelkaahan nyt asioita tykönänne. On helppo puuttua toisten asioihin, mutta unohdetaan omat teot.
Olen samaa mieltä Venäjän kanssa
Anonyymi
2
117
Vastaukset
- Anonyymi
Ketä kiinnosta sinun mieltäolemisesi.
- Anonyymi
EU on yhtenäinen ja hyväksyy Espanjan ihmisoikeusloukkaukset. Espanjassa on tuomittu katalaani poliitikkoja 13-10 vuoden vankeusrangaistuksiin kansanäänestyksen järjestämisestä. Kyseistä äänestystä estettiin väkivallalla nyt sitten Espanjalle annetaan palkinnoksi rahaa.
Poliittisetvangit on kansainvälisen sopimuksen vastaiset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113968
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka443636- 1553587
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032775Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv772659Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61888- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031198Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos601181Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121158