Hasa Haapavesi rakentaa.

Hasan rakentaa Haapavedellä uuden sahan. investoinnin arvo 6 milj. euroa.
7241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hieno uutinen ,luin siitä juuri vasuri-eskon feispookkisivuilta. Siellä oli toinenkin hyvä uutinen ,eli Kemin biotuotetehtaan rakentamispäätös.

Äänestä
  • eipä oo kumpikaan haapavetisten aikaansaamia

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    eipä oo kumpikaan haapavetisten aikaansaamia

    eipä niin ,mutta yritysmyönteisyydellä on merkitystä molempiin investointeihin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    eipä niin ,mutta yritysmyönteisyydellä on merkitystä molempiin investointeihin.

    ei ne oikiat tekijät myönteisyyttä oo kerjäämässä ,tekijä tekee sillon ku tekee

    Äänestä

  • Mitä sille Haapaveden biotehtaalle kuuluu, tuleeko sitä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä sille Haapaveden biotehtaalle kuuluu, tuleeko sitä?

    Ei taija tulla,maailmalla touhuavat jo täyttä päätä ja haapaveellä vasta liittimiä sovittelevat

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä sille Haapaveden biotehtaalle kuuluu, tuleeko sitä?

    Rekkamiehet puhu että venäjältä kohta turvetta alkaa virtaamaan laijat soikiana,siellä ei eu lait päde ja putin laitattaan pillarit aumalle ja töihin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hasan rakentaa Haapavedellä uuden sahan. investoinnin arvo 6 milj. euroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu