https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3893742f-fff1-4551-8193-b954d20f0f20
Eikö sieltä eruskunnasta löydy järjetyksenpitäjiä jotka kantaa ulos tämä änkyrän?. Niin lähti Veikko Vennamo salista kun toimeen ryhdyttiin.
Kait tälle änkyrälle joku laki löytyy.
On samaa porukka perujen kanssa vaikka on ryhmästä erotettu.
Missä viipyy Villen ja Jussin kannanotot tämän änkyrän toimintaan?.
Kysyn vaan.
Eikö sieltä eruskunnasta löydy järjetyksenpitäjiä jotka kantaa ulos tämä änkyrän?. Niin lähti Veikko Vennamo salista kun toimeen ryhdyttiin.
Kait tälle änkyrälle joku laki löytyy.
On samaa porukka perujen kanssa vaikka on ryhmästä erotettu.
Missä viipyy Villen ja Jussin kannanotot tämän änkyrän toimintaan?.
Kysyn vaan.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Antaa vähän esimakua, millainen persuhallituksen linja olisi koronan vastaisissa toimissa.
Lisäksi kävisivät pari 5g-tornia kaatamassa.
Ano voi mennä vaikka itsenäisyypäivän vastaan otolle ilman housuja näin voi päätellä hänen lasunnnoista.
Ei perustuslaissa ole kohtaa missä Anoa kielletään kulkemasta vaikka alasti, ja silloin Anolla on siihen oikeus, eikö vaan?.
Joo, mutta pieni lainaus lakikirjasta.
"21 §
«Sukupuolisiveellisyyden» julkinen loukkaaminen
Joka tekee julkisesti sukupuolisiveellisyyttä loukkaavan teon siten, että se aiheuttaa pahennusta, on tuomittava, jollei teosta muualla laissa säädetä rangaistusta, «sukupuolisiveellisyyden» julkisesta loukkaamisesta sakkoon tai vankeuteen enintään kuudeksi kuukaudeksi."
Ei tämä sivellisyys Anoa koske,niin hän on puhemiehelle todennut että voin kulkea lman housuja, ja Ano ei valehtele kun puhuu.
Ano voi myöskin syöksyä kolera-altaaseen!!!
Isp pää ja pieni pippeli ja alkoholiongelma. Usein on näin.
iso pää isot aivot ei kuulu afrikkalaiseen roikkuvaan jäähdytys siittimeen.
jospa Ano viittaa maahanmuuttajien asioihin?
Anolla on niin iso pää ja niin vahva alkoholismitausta, että sen päähän ei löydy riittävän suurta kasvomaskia tältä planeetalta.
Turtiainen on saanut pahoinpitelytuomioita. Etelä-Savon käräjäoikeus tuomitsi Turtiaisen maaliskuussa 2010 sakkoihin pahoinpitelystä, joka kohdistui 14-vuotiaaseen juvalaispoikaan. Tätä edeltävät pahoinpitelytuomiot hänellä ovat vuosilta 1997 ja 1995.
Sattuuhan sitä. Ano on varmasti sovittanut syntinsä, joten ei muistella menneitä.
Ei varmaan tosissaan vai oliko kaveri useampana palasena.
Niin, Anolla saattaa olla jo uudet synnit mielessä, kun eduskunnan varapuhemiehelle pitää nyrkkiä esitellä.
Aivan, samanlainen tollo kuten Halme kaurapuurossa vähän terästettyä mukana, kohta vainaa oman............
Änkyröinti on persuilun ammattitauti.
Kurinpidosta vain menevät pahempaan suuntaan.
heikot kuolevat vahvat sen kun porskuttaa.
Kaikki espanjankielen taitoiset tietävät mitä ano tarkoittaa. Oliko nimi enne?
Nomen est omen. Mielestäni turtiainen edustaa kuitenkin persujen terävintä kärkeä ajattelunsa puolesta... No se ei ole välttämättä kovin paljon se jos asiaa tutkaillaan normaalien näkökulmasta.
Älä koskaan vertaile kunnioitettua Veikko Vennamoa häirikkö-turtleen
Veikko oli kärpäslätkällä tapettavissa.
Ulvova aloittaja voi mennä itse kokoilemaan ulos kantoa jos on munaa , ja toisekseen Turtiainen ei kuulu ps:ään tällä hetkellä.
Persujen vilttiketjussa on mielenkiintoisia nimiä; Ano, Potkukelkka, Junes, Kiemunki, jne. Onkohan yhdelläkään muulla poliittisella porukalla yhtä lahopäistä sakkia samassa roolissa?
Jos Turtiainen vastustaisi väkivaltaisesti eduskunnan vahtimestareita, se olisi tuomion paikka.
Onhan se Ano tyhmä, mutta ei kai sentään niin tyhmä.
Kuuluu puolueeseen edelleen. Ei kuulu eduskuntaryhmään, mutta ei kaikki Suomen muutkaan persut kuulu puolueen eduskuntaryhmään. Persuja ne silti on.
Toi eräs ei edes voisi olla vilttiketjussa penkin lämmittäjänä, koska sitä ei pysty hoitamaan sähköpostilla.
Kultalampi jameksen kanssa samaan aikaan vilttiketjuun. Espoossa hitlerin ihailijattarelta peruttiin kuntavaaliehdokkuus, silti on mukana tärkeissä luottamustoimissa. Jussi ei oo niin noko nuuka kuin timppa oli.
Eduskunnassa on omat käyttäytymissääntönsä. Ei sinne tosiaan pääse ilman housuja puhumaan, tosin ei se mikään rikosasia ole, josta voisi saada tuomion.
Joillekin persuille on vaikea ymmärtää, mitä tarkoittaa "yhteiset pelisäännöt" esimerkiksi työpaikalla tai luottamustehtävässä.
Käytös persujen mukaista.
kuka nostaa yli 300 penkiltä ?
Onko se sen väärti, jos se nahkakuula olkapäiden välissä ei sitten tahdo toimia sen seurauksena?
Harva ihminen. Mutta useimmat pystyy kävelemään kilsan työmatkan tai käyttämään julkisia kulkuvälineitä
Siitä voi valita, mihin suuntaan haluaa elämässään mennä
Ei tainnut Isopäällä olla kuitenkaan vasaraa käsissään? Kumma juttu, että nämä himokkaimmat öuhöttäjät alkavat olla toistensa kimpussa. Nyt oli uhrina "sotilasmestari" eerola.
Ainahan näitä päävikaisia örveltäjiä on ollut mutta ne on torpattu heti kättelyssä
Kunnallisvaaleissa persuilla on ollut aina se ongelma, että paikalliset örveltäjät yleensä tunnetaan eikä ihan kaikkein pahimmat pääse läpi. EK-vaaleissa ei välttämättä sitten kaikki tiedä tarkemmin, että mikä maakunnan örveltäjä naapuripaikkakunnalta on kyseessä. Omalle puolueelle ääni, sen isommin tutkimatta.
Kun yhteistulos on yli tuhat kiloa niin pienet vain piipittää.
Aika kova hinta steroidipellelle. Taitaa Valium ja Viagra olla sen seurauksena vakiolääkityksenä.
Kilpailijat testataan.
Onko ominaisuuksien hyväksyminen niin raskas paikka, eikö me ihmiset ollakaan samanlaisia.
Siis olla vahva vain siksi, että sillä saa lisäetua vaikkapa väkivaltaiseen uhkailuun?
Suositus on suositus ei pakko.
äänestääkö ano PS? tienaa 10000e kk
Tuollaista sekoporukkaa persut äänestävät itseään edustamaan.
Ei omena kauas puusta putoa.