huume ratti

Anonyymi

kertokaas jos joku on ajanut huume ratin tai kaveri jos tietää kokemuksesta kun kortin saa takas niin alkaako poliisit pysäyttelemään enemmän kun kortin saa takaisin? luulisin näin ainakin eiks ne sen rattijuopumuksen nää jos auto omissa nimissä?

3

864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yksi huumeratti ei ole mitään, ei aleta pysäyttelemään, mutta kun vuoden sisällä jäät kolme kertaa kävellessä kiinni jointti suussa, lähtee ajokortti automaattisesti, vaikka sulla on lääkärintodistus vakavasta sairaudesta (johon kannabis on ainoa toimiva). Sanoivat, että pitää 6kk pituinen rattiseuranta tehdä, eli juosta 6kk yllätystesteihin. Ei pysty tämän sairauden kanssa. No enpä ole sitten 6 vuoteen korttiani nähnyt, vaikka en ole ikinä edes ajanut pilvessä tai kännissä ja oli moitteeton yli 10v ajohistoria. Pakko muuttaa ulkomaille prkl

      • Anonyymi

        Samat säännöt on sielläkin. Ei edes Hollannissa tai Kaliforniassa saa ajaa pilvessä.


      • Anonyymi

        Kannattaisko lopettaa sen koitin käryttely kun tuoksahtaa niin pirusti. Jos olisi oikeasti sairauteen tarvittavasta kannabiksesta niin asenteesi kun vois olla eri. Esim. vapottamalla haittojen minimointi, et polttaisi julkisilla paikoilla ja ottaisit virheistäs opiksi. Sen uskon ettet ole pilvessä ajanut tms. mutta jopa sairauteen on vähän paksu väite, vaikka toki itsekin voin sanoa käyttäväni sitä iltaisin estämään hikkaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      50
      3611
    2. Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.

      Tämä asia ihmetyttää suuresti.
      Maailman menoa
      39
      3063
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      149
      2900
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      72
      2353
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      49
      1850
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      97
      1651
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      67
      1134
    8. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1101
    9. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1076
    10. Miten tällaista voi tapahtua

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?
      Virrat
      42
      958
    Aihe