Se oli hyla-raejuustoa. Kissa tykkää vaan omista pöperöistään, vaikka tonnikala kelpaa meille molemmille !
Kissa maisteli eilen raejuustoa.
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Äsken kissa kuorsasi unissaan.
Kissa söi hiiren. Nyt se nukkuu ja kuorsaa .
Netissä on semmosia äänivideoita, joita kuuntelemalla saa hyvät unet. Yks video kestää jopa kymmenen tuntia ja siinä kuuluu kissan kehräys-ääntä vaan. Mun kissa ei välittäny koko videosta, se nukkuu muutenkin hyvin ja minäkin nukun.
Syökö kissasi kurkkua ja juustoa. Naapurin kissan opeti syömään niitä, mutta en antanut niitä kun muutaman palan.
Mä olen kasvattanut kissalle pääsiäis-ohraa ja se pureskelee niitä .
Luin+lehdestä+että+7%+kissoista+kuorsaa.+Onneksi+ei+meidän+katit+koska+nukkuvat+usein+meidän+sängyssä.+Toinen+kyllä+kehrää+kova+äänisesti+mutta+ei+se+haittaa.
Parvekkeella oli kärpänen ja mä annoin sen kissalle. Kissa syö kärpäsiä !
Poikakissa kuorsaa joskus, mutta ei joka yö. Monesti se näkee unta ja murisee ja naukuu unissaan. Sillon mä aina herätän sen ja se menee syömään. Sitten takasin nukkumaan. Minun kaikki kokemukset on kollikissoista, jos on kuorsannu. Tyttökissat ei ole kuorsannu, mutta niitä olen käyny vaan hoitamassa, eivät siis ole ollu täällä eivätkä omia.