Taas lisämenoja

Tällä hallituksella riittää aikaa keski lisämenoja. Nyt keksittiin 80 miljoonan verran niitä. Ei haittaa vaikka tämäkin tehdään velalla.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000007805989.html
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Menojen keksiminen ei ole vaikeata. Tämän hallituksen päähomma.

Äänestä

Lisää menoja ja velkaa velan päälle. Tämän Sanna osaa.

Äänestä

Seuraavalla hallituksella on kauhea työ perata tämän hallituksen hörhöilyt.

Äänestä

Menoja keksitään lisää vaikka nykyisinkään ei ole varaa.

Äänestä

Perhevapaauudistus toisi molemmille vanhemmille päivärahat 6,5 kuukaudelle – 80 miljoonaa euroa maksava uudistus ei lisää työpaikkoja: ”Tämä ei ole työllisyystoimi”

Onhan hallitus tehnyt myös työllistämistemppuja. Työttömien määrä silti vaan kasvaa.

Äänestä

Kuulemma rakkausuudistus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tällä hallituksella riittää aikaa keski lisämenoja. Nyt keksittiin 80 miljoonan verran niitä. Ei haittaa vaikka tämäkin tehdään velalla.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000007805989.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu