Kuiskaan hiljaa kuitenkin niin että kuulet niin miten reagoit jos seuraavan kerran nähdään kuiskaan että rakas sulle nainen?
Terv: ikioma tuijottajasi
Terv: ikioma tuijottajasi
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Siihen olen jo varautunut en ainakaan karkuun lähde:)
Okei ❤️☺️
Hyvää laskiastiistaita:)
Pelästyyhä sitä tuollaisesta. Joku moi tms. tervehtiminen ei niin pelota.
Toi on just miesten tyylistä, kun omat aika seksuaaliset rakkaustunteet on kehittynyt kunnon pöhnäksi ilman asiallista seurustelua.
Ei uskalleta pyytää treffeille, mutta haaveillaan kaikista eroottisista ihmetapaamisista jotka taian omaisesti johtavat seksiin ja sun muista hulluista vetäsyistä.
Sitten ihmetellään ja syytellään, kun nainen tulee silmille tai naureskelee selän takana kavereidensa kanssa.
Miten olisi, että ihan normaalisti pyydät treffeille tai ensin vaikka puhelinnumeroa/muuta viestiyhteyttä???
Onko jotenkin liikaa pyydetty?
Ei kannata ihmetellä, jos saa itelleen vaan niitä kaikkein sekopäisimpiä naisia tuolla tyylillä ja joutuu pettymään "koko vastakkaiseen sukupuoleen" jos omat aloitteet ja odotukset on tuota tasoa.
Sori nyt vaan, mutta edellinen kommentti, johon vastasit oli naiselta. Enkä odottele ketään naista.
Rakas, sä oot ikuisesti mun ikioma ja nyt sitten saat antaa oikein kunnolla mulle pillua ja tehdään sitä sitten todella todella paljon ja joka päivä ollaan silleen kun asutaan yhdessä. Haluan sut rakkaus ihan kokonaan
Rakas näin tehden, jos tohon asti päästään.
Ihanaltahan sellanen tuntuisi, mutta ei se omalle kohdalle satu.
Sanon että mene kauemmaksi hönkimästä korvaan. Muista 2 metrin turvaväli. Halua sulta mitään tautia.
En mä edes ollut menossa muille kunhan vaan kohteliaasti sanoin ja kuten myös huomaat että kysyn aina sinulta luvan ennenkuin edes ajattelen mennä nii voinko rakkaus mennä kotiin jo
Toivottavasti kohteesi on aidosti samaa mieltä kanssasi. Kokemuksesta voin sanoa, että tuo on ihan helvetillisen ahdistavaa, jos kiinnostus on yksipuolista. Itse siedin lähes puoli vuotta just tuollaista ahdistelua, joka ei loppunut vaikka mitä yritin. Lopulta piti poistua ihan kaikista mahollisista kuvioista, joissa ko. tyyppiin olis voinut törmätä.
Ei rakkauden tunnustus ole ahdistavaa, jos oma tunne-elämä on stabiili. Siihen voi sanoa, vaikka olet kiva/fiksu/komea typpi, minulla ei valitettavasti ole samoja tunteita.
Jos on sanonut selvän EI ilman tulkinnan varaa ja vastapuoli siitä huolimatta jatkaa kullittelua ja pahimmassa tapauksessa huokailua, se alkaa ahdistaa ketä vaan. Silloin on kyse oikeista koskemattomuuteen. Silloin jatkaminen täyttää ahdistelun tunnusmerkit. Se, että vastapuolella on tunteita ei ole ahdistelua eikä ihminen itsekään voi tunteilleen mitään. Ahdistelluksi tuo muuttuu vasta tekojen ja sanojen myötä.
Vastuuttomia tämmöiset avaukset, mieti nyt hyvänen aika. Turvaväli pitäis olla ja nyt kaikki palstan naiset sitten stalkkaa kohteensa sijainnin ja tunkee lähelle...
Varmaan suupielet menis korviin, kun tuon ajstteleminenkin saa sen aikaan.
Onko pakko ottaa kaikki sanomiset niin vakavasti?
Ei 😉
On😉
Mitä siitä ajattelisin? Riippuisi siitä kuka olet.
Tykkäisin sillä edellytyksellä että hän olisit.
Meidän välit on sellaiset, että noin pitäisikin tapahtua. Me ollaan jotenkin jo tavallisen yläpuolella. Voit sanoa ja mä teen perässä.
no en ole
Höh:(
Punastuisin hämmentyisin hymyilin 😊
kenelle naiselle sanoisit entä kuka itse olet
Hymyilisin. En vieläkään ole tajunnut sinun merkitystä minulle, mutta joka kerta toivoisin, että näkisin sinut. Ei jotain niin ihmeellistä voi päästää menemään.
Ainahan me nähdään kun oot käyny vaikka tunnen itseni ulkopuoliseksi välillä kun ottaa huomioon että emme koskaan toisiamme oo kysynyt röökillle tms..
Voi olla etten kuule tai oletan kuulleeni väärin.
Miksi miehet vaan tuijottaa, eikä sano mitään?
Ei nainen osaa lukea aina oikein, mitä tuijotuksen takana olevassa mielessä liikkuu. Voi tulla virhearviointeja. Siksi nainen ei uskalla ottaa kontaktia. Ja jos molemmat ovat vielävarattuja.