Viherlakkeja tori täynnä

Anonyymi

Kepulaiset kuvasivat tänään vaalivideoitaan torilla. Aikamoinen lössi siinä porukassa, eikö täällä riitä muille puolueille ehdokkaita? Uhkaamalla vai lahjomallako kepulaiset saavat väkeä riveihinsä? Valtakunnallisesti puolue kyntää, mutta täällä riittää kannatsusta? Mistä ihmeestä moinen idiotismi kumpuaa?

7

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oli laidasta laitaan. Osalle en kyllä uskoisi kunnan asioita. Amatööreistä pettureihin.

    • Anonyymi

      Ihmetellä sitä tosiaan pitää. Ilomantsissa on niin pitkä historia tässä kepuhegemoniassa että ei kai ole kykyä ajatella toisin. Suurin osa ilomantsilaisista ei ole Joensuuta pidemmälle elämässään päässyt ja elämä pyörii samoissa nurkissa ja ympyröissä. Ei paljon ajatukset avarru. Mestari Hoskosen imussa ja vanavedessä mennään. Ja varsinkin nyt kun Hoskonen on ajatuksiltaan enemmän persu kuin kepulainen. Kansan syvät rivit saavat omille aatoksilleen Hoskoselta vielä enemmän vastakaikua.

      • Anonyymi

        Olisi kyllä todella hyvä jos saataisiin ehdolle niitä jotka ovat vähän muutakin maailmaa nähneet, voisi olla ihan tuoreitakin ideoita jos ei koko ikäänsä ole kuntaa sisältä päin katsellut. Vähissä taitaa valitettavasti kyllä sellaiset kuntalaiset ja ehdokkaat olla.


    • Anonyymi

      Kovasti näyttää persuja kaivertavan ja se on hyvä merkki se. Varsinkin viime viikon jälkeen kun ne suuret uutiset tulivat ja elinkeinoelämä kääntyi uuteen asentoon.

      • Anonyymi

        Kyllä kepulaiset ja persut on vihonviimeisiä puolueita mitä äänestän, ei täällä vaan tunnu ehdokkaita muihin puolueisiin riittävän. Surullista että ei uskalleta mennä ehdolle sinne minne halutaan vaan hakeudutaan vallanhimossa niiden puolueiden listoille mitkä jo valtaa pitäjässä pitävät.


    • Anonyymi

      No, ketä siellä oli..

      • Anonyymi

        Onko Hoskonen perustamassa uutta puoluetta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4950
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      93
      2553
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      41
      2536
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      197
      2361
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1929
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      24
      1851
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1461
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      350
      1251
    10. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1169
    Aihe