Ei siis mitään yllätystä, jos ei lasketa jypiläisen saamaa syöttöpistettä lopussa omalla alueella. Kiekkoa haudottiin taas ja ratkaisevilla hetkillä menetettiin kiekko. Välillä oli ihan kelpo peliä, tai ainakin näytti siltä. Ei tosin minkäänlaisia tehoja. Ihmettelin ylivoimalla Jypin pelatessa, miksi Honka päivysti taas siniviivan vääräällä puolella. Näin meni taas ylivoimahyökkäyksen jatko ainakin vähäksi aikaa. Positiivista oli ajoittaisen hyökkäysintoilun lisäksi, että mailat eivät nouseet liian korkealle eivätkä ne olleet vastustajan luistimissa. Tästä on hyvä jatkaa, mutta kiekosta pitää luopua aikaisemmin.
Olihan taas ottelu Ässiä vastaan
Anonyymi
1
238
Vastaukset
- Anonyymi
Vai pitäskö kiekkoo antaa ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1482007Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041701- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761172- 671130
- 221027
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73936- 45917