Korona nousussa

Uuteen nousuun. Viikon päästä 1400. Talviloman jälkeen 10000 päivässä.
1355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Siis korona on ihan mitätön tauti, eikä sitä Oulussa paljoakaan ole lisää tullut. Mutta hiihtolomat kyllä on kuin bensaa liekkeihin löisi. Pysykää siis kotona hiihtolomat. Ei edes sukulaisiin!

Äänestä

sitä saa mitä tilaa...helsingissä jo tehohoitopaikat täynnä.
voi olla kohta oulussakin....sitten valitetaan kun ei ole hoitopaikkoaja...ois kannattanu ottaa tosissaan korona kun siitä varoiteltiin..

Äänestä
  • Siis korona ei ole vakava tauti kuin erittäin harvoille ja muutamille vanhuksille, mutta silti ihmettelen miksi kuntosalit on auki? Eikö se pienen egon boostaaminen voisi olla nyt kesään saakka tauolla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siis korona ei ole vakava tauti kuin erittäin harvoille ja muutamille vanhuksille, mutta silti ihmettelen miksi kuntosalit on auki? Eikö se pienen egon boostaaminen voisi olla nyt kesään saakka tauolla?

    Moni käy kuntosalilla siitä tulevan hyvän olon takia. Siinä myös näkee ja ennenkaikkea tuntee et voi vaikuttaa asioihin ja elämäänsä. Jotkut käyvät fysioterapeutin suosituksesta, esim. Tuttu kärsi pitkään niska ja selkäsäryistä. Kerran viikossa tehty selkätreeni poisti kaikki kivut. Ja ruokakin maistuu ja uni maistuu ja aamulla tuntee tehneensä jotain ja on entistä vahvempi. Siitä ei ole mitään haitta kenellekään. Lisääntyneen energian ja elämänlaadun parantumisen myötä siitä on hyötyä itselle ja muille. Se ei ole ollenkaan mitään Egon boostausta, ainakaan kun se on terveellä pohjalla. Joillakin vain on negatiivinen vikoja etsivä asenne.

    Äänestä

Hallituksen toimettomuus koronapandemian hoidossa on tuottanut suomalaisille ihan ikioman virusmuunnoksen, Fin-796H-variantin.
Ota nyt Sauli isännän ote asioihin ja laita vihervasemmisto ruotuun😷

Äänestä
  • Se historioitsija jauhaa vaan paskaa.

    Äänestä

  • Sanna jos mennee neuvomaan, niin se kostaa, on se semmonen pirulainen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sanna jos mennee neuvomaan, niin se kostaa, on se semmonen pirulainen.

    Liikenyt vetäjä Harkimo vaatii ehdottomasti vaalien siirtoa, kannatan vaikka vuoden siirtoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Liikenyt vetäjä Harkimo vaatii ehdottomasti vaalien siirtoa, kannatan vaikka vuoden siirtoa.

    Täältä lisää kannatusta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Liikenyt vetäjä Harkimo vaatii ehdottomasti vaalien siirtoa, kannatan vaikka vuoden siirtoa.

    Kyllä Harkimo on oikeassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä Harkimo on oikeassa.

    Nyt vain selvä päätös vaalien siirrosta Harkimoa mukaillen.

    Äänestä

Uskotteko todella?

Äänestä

Miten on mahdollista, että korona levisi sairaalaolosuhteissa Kaupunginsairaalassa. Eikö osattu eristyspotilaan hoitoa? Henkilökuntaa liian vähän ja osaamattomia? Kertoo esimiestyöskentelystä taas paljon, välinpitämättömyydestä, huolimattomuudesta ja koulutuksen puutteesta.

Saattohoito on huonolla tolalla Oulussa, kun tällaista päästetään tapahtumaan. Kuka on vastuussa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uuteen nousuun. Viikon päästä 1400. Talviloman jälkeen 10000 päivässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu