Erittäin paljon kehutaan itseään, sydämmiä piirretään itselle 😅mutta narsisti ei sitä itsestään huomaa,vaatii vaan kaikilta ihailua, vaikka aiheuttaa lähinnä myötähäpeää 🙃
Kylläpä narsismi kukoistaa meidän ns.julkuilla
Anonyymi
1251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niinhän noi näyttää kaikki tekevän, itse kehu haisee, mutta täytyy sitä vähän ollakkin narsistinen ei muuten menesty elämässään kukaan.
Näin se menee, jos ei rakasta itseään ei pysty rakastaa ketään muitakaan ja ei tunne empatiaa mitään ja ketään kohtaan.
Kyllä terve itserakkaus kuuluu kaikille, mut si manioissa reenataa hullun lailla, si debressiossa kaikki turhaa,alkoa ja jne.ja kaikki reeni turhaa kisoja ajatellen, ei pärjätä edes naapuritalon mummoille, et lääkitys kohdalleen ja kohti parempaa elämää 👍
Rakasta ensin itseäsi, niin pystyt rakastamaan toisia.
Meillä+Suomessa+2%+sairastaa+kakssuuntasta+mielialahäiriötä,+huumeet+voi+laukasta+tämän+sairauden
Olemme kyllä täällä huomanneet, mitä on huumeet saaneet aikaiseksi.☠️
Eniten ärsyttää tuo valehteleminen ja teeskentely, että ollaan niin onnellisia ja kaikki on niin hyvin, kun totuus tiedetään. Harva noista tyrkyistä on oikeasti onnellinen, tasapainoinen ja tyytyväinen elämäänsä. Miksi pitää tuollaista leikkiä, kun sitten vanhempana viimeistään paljastetaan jossain eläkeläislehdessä, mitä helvettiä elämä nuorempana oli.
Samaa olen ihmetellyt, miten pokkana puhutaan ihan puuta heinää. Jokainen on olevinaan niin hyvä joka asiassa ja onnellisessa parisuteessa, mikä ei alkuunsakaan pidä paikkaansa!? Julkisilla paikoilla sitten ryypätään, tapellaan ja hölmöillään, eikä olla yhtään tyylikkäitä ja onnellisia. Ihme porukkaa!!
Hyvin sanottu
On jotenkin outoa et miksi välitätte moisista asioista, on tärkeintä tarkailla omaa itseään eikä ottaa tosissaan tuntemattomia henkilöiden toimia.
Itsetunto ongelmista kärsivät potevat myötähäpeää muiden puolesta.
Minussa on narsistisia piirteitä ja menestyn hyvin. Sairas narsisti ei huomaa niitä itsessään ja jos ei ole mitään narsistisia piirteitä ei pärjää maailmassa, vaan toiset kävelee yli. Empaattinen pitää myös olla ja vahvuutta on näyttää myös heikkoutensa.