Jokereille jättipotti!

Anonyymi

KHLssä pelaava , forbesin omaisuusseurannan mukaan kaikkienaikojen rikkaimman venäläisen Vladimir Potanin rahoittama jokerit saa valtionkonttorilta kustannustukea enimmäismäärän eli 500 000 euroa lisäksi jokerien kotiarenaa sai tukea 387 258,20 euroa.
Useat maamme yritykset ovat nyt tiukoilla joten hienoa että ainakin jotkut valtiontukea saavat.Hienoa että tukea saa urheiluseura. Se että tuki menee liikuntaan ja hyvinvointii eikä sitä työnnetä räkäisiin kuppiloihin, korona tautipesiin.Sulkea ne pitäisi lopullisesti!
Hienoa myös huomata että valtiontukea annetaan euroopan kovimmalla sarjatasolla pelaavalle joukkueelle eikä työnnetä jonnekkin alasarjoihin esimerkiksi mestis seuroille.
Kustannustuen tavoitteena yritysten toimivuuden jatkumisen tukeminen pandemian aikaansaamassa vaikeassa tilanteessa ja konkurssien vähentyminen.
On syytä odottaa että keväällä juhlitaan suomalais seuran KHL mestaruutta! Kaikkienaikojen suurinta voittoa suomalaisessa jääkiekkoilussa!
Kaikkienaikojen suurin suomalais seura! MINÄ,ME,JOKERIT!!!

2

2073

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkiaan KHL:n Jokereita ja sen lähiötä valtio tukee vajaalla 0,9 milj. eurolla koronatukea.

      Boikotit vaikuttavat myös KHL:n toimintaan, joten Suomi voisi auttaa myös koko KHL:ää esim. muutamalla sadalla miljoonalla eurolla.
      Tästä Suomi hyötyisi, sillä se lisäisi suomalaisen jääkiekkoilun vientia mm. Venäjän federaatioon. Suomi elää viennistä.
      Myös Suomen maine luotettavana rahoituskumppanina lisääntyisi Putinin ja hänen oligarkkiensa keskuudessa, jotka omistavat KHL:n.

    • Anonyymi

      Jokerit kunnioittaa kojon muistoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3272
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1304
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1279
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe