On tuota ruennu kukkimaan tuo pensaluukku ja vähä nuo ovien alareunat niin kysymys kuullu mikä on hyvä konsti poistaa ruoste "riittääkö hiekkapaperilla hiominen", miten ruostesuojaus ja maaliksi semmonen autonmaalia semmosesa painepullosa.
ruoste
4
1547
Vastaukset
- japo
Mulla -98 406 ja ajettu n 230tkm eikä mitään tietoa ruostumisesta ???. PS pesty ja vahattu harvoin, mutta pitäisi olla sinkkikori.
Minulla -98 Pösö 205. Korissa ei ruostevaurioita. Ei ole sinkkikori, vaan sinkitystä pellistä tehty kori.
- 205 pösö
sitroen kirjoitti:
Minulla -98 Pösö 205. Korissa ei ruostevaurioita. Ei ole sinkkikori, vaan sinkitystä pellistä tehty kori.
Aika uusi 205 !
- assa
joo, mä hiekkapuhalsin -87 pösöstä kuivalla säällä kosteutta ruiskimattomalla ruiskulla kaikki ruosteet pois. Sitten niihin heti pensselillä happomaalii ja sitten kittiä päälle. Sitten automaalin kestävää spraypohjamaalia paksusti ja ruiskulla automaali pintaan. Peltien takapuolet suojasin teräketjuöljyllä lopuksi. Ei oo vielä kolmen vuoden päästä tullu ruoste läpi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761320Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109853
- 73846