Mikä ET -95 accordissa?

Niin tossahan toi kysymys olikin, eli mikä ET on sopivin?
2193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa olla 38 alkuperäisissä vanteissa.

Eli tuostahan saadaan sitten vaihtelu väli 35-45... näyttäisi vannevalmistajat tarjoavan 35/42 offsetillä vanteita Accordiin.

Äänestä

Käsittääkseni sama kuin 4G Accordissa. Eli lähtö-ET on 50 ! Käytännössä 7" tai 7,5" leveässä vanteessa ET alle 40 tulee aika ulos lokasuojista. Itse ottaisin välillä 42-45.

Ja uusimmassa Accordissa lähtö-ET on 60 ! Aika vaikea löytää sopivia aluvanteita. Rimstock tarjoaa pelkästään 42, 45 ja 50 offsetin vanteita kaikkiin -90 uudempiin Accordeihin.

Huom! Vannevalmistajien taulukoissa ET-luvut ovat yleensä mitä sattuu eikä myyjätkään tiedä niistä mitään! Muista sovittaa ennen kuin ostat! Mutta Rimstockin taulukot näyttävät oikeilta.

http://www.rimstock.co.uk/rimstockuk/rimstockframeset.htm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj kirjoitti:

Niin tossahan toi kysymys olikin, eli mikä ET on sopivin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu