Pilkkasanat voittavat hyvää tarkoittavan sanat 3-10. Ymmärrykseni ei salli kumartamista kohti kuvaa eikä ottamaan pedon merkkiä. Ei merestä nousevan, eikä maasta nousevan Karitsan valheellisin elein luomaa Lohikäärmeen kuolinhaavaa, jonka valta tekee suuria ihmeitä puhein että sanoin!
Ymmärrystä ei osteta eikä myydä. On kyettävä ”ostaa” itselle parempaa ja aitoa, joka ei pala tulessakaan.
Ymmärrystä ei osteta eikä myydä. On kyettävä ”ostaa” itselle parempaa ja aitoa, joka ei pala tulessakaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kamalaa höpinää uuh..
Et ymmärrä aloitusta, turha kommentoida.
Kukahan ymmärtää
Ne jotka tuntee Jeesuksen.
Ystävä hyvä, monet uskovat elävät vaikeita aikoja. Monet eksyvät, saatana on ovela. Kun näkee asiat niin kuin ne ovat, osaa valita oikein. Rankkaa on, mutta Jeesuksen rakkauden kun tuntee, se rauhoittaa. Siunausta!
"Rakkaat ystävät, älkää oudoksuko sitä tulta ja hehkua, jossa teitä koetellaan, ikään kuin teille tapahtuisi jotakin outoa. Iloitkaa päinvastoin sitä enemmän, mitä enemmän pääsette osallisiksi Kristuksen kärsimyksistä, jotta saisitte iloita ja riemuita myös silloin, kun hänen kirkkautensa ilmestyy. "
1. Piet.4: 12-13