urakat kusee tänä tavena, sama kai se, mutta jos aurauksen ohella ei käytetä hammaslevyä"ojaanajoja syntyy lisää, jo 5 ja 3 kuolemaa ja tekarit halkee kun on miljoona koloa, kuseminen näkyy siitä, kun hammaslevyllä ajetaan vain raiteet kummaltakin puolelta eli rahat loppuu.
veronsamaksaneena TEIN ILMOITUKSEN "VÄYLÄÄN, NIIN OLIPA EILEN TIE koloton ja reunatkin pyyhkästy, jo siin olikin viikon lumisateet kertyneet, "säästösyistä.
olen sitä mieltä, että urakoitsijalle pitää maksaa eikä kilpailuttaa nahkolleen..
veronsamaksaneena TEIN ILMOITUKSEN "VÄYLÄÄN, NIIN OLIPA EILEN TIE koloton ja reunatkin pyyhkästy, jo siin olikin viikon lumisateet kertyneet, "säästösyistä.
olen sitä mieltä, että urakoitsijalle pitää maksaa eikä kilpailuttaa nahkolleen..
Vastaukset 16
Vanhimmat
PS on sitä mieltä..
Nojuu hymy pyllyyn säästöjen takia. Ja joka toinen hammaskin säästyy😂
Kun halvin tarjous voittaa niin se tarkoittaa sitä, että halvin tarjous voittaa.
se on aina pois jostain kun säästetään antamalla työ sille, joka sen halvimmalla suostuu tekemään. Oli kyse sitten teiden auraamisesta tai sotepalveluiden tuottamisesta.
Halvalla ei saa hyvää, sitä ei monet ymmärrä...
Valtio se säästää eikä anna auraajalle lupaa aurata tai höylätä teitä.....varmaanki urakoitsija hankais koko ajan teitä...
markan timpuri tekee kahden markan virheen.
Ja kunta säästää kun pörriäiset tekee heidän puolestaan likaisen työn.
just! ixkit ytimeen, bönöttäjissä se vanha hapatus minkä isät opetti valtio/ tvh tj joka pv tunti pois miilurannan köyhiltä, saMA TRENDI SEON BÖNÖTTÄJILLÄ, MIHKÄ SE KOIRA KARVOISTAAN
koska ja kun turpeenpoltto on aiheuttanut ilmaston muutoksen jonko jo sokia reettakin huomaa, niin se "halvln saa työn, pitäisi muuntaa; jonossa keskellä oleva saa urkan
siinä ois jatkuvasti ilmaston muutos yllätykseen varaus..
ne kun bönöttäjät on, kuin lapset hiekkalaatikolla, ensimmäinen koments kustaalla on; ei kannateta,,
" meijän isi on parempi kun teijän isi, mentaalilla
Kärsämäen korkea vo johtuu keskusta bönöttäjien tyhmyydestä, jonka PSläinen joutuu osaltaan maksamaan
no, mistä kustaan tyhmyys johtuu, johtuu keskusta perheitten keskinäisistä insesti avioliitoista..
"kuda sergumbi sitä hergumbi
mikä on kustaitten lähihistorin pahin boklomi, se on Rehtorin perusteettomat potkut, mistä se bonnistaa, se bonnistaa Kämäen valtaapitävien Rouvien jo ajat sitten kuivuneitten kiiman puutteesta..
Poliitikkaan; Kärsämäen kuntavaalit ei suuremmin hetkauta Persujen nousu, tuleva persu-johtaja, kuka lieekkään, kustaa alistaa alta aikayksikön paskaa syytämällä.. siihen on hyvänä apuna paskan syytöön eriskoistunut ja 2 jakkaralla istuva/t pietut
by 45v kokemuksen näkemyksellä
JOS, the k-persut valitte "käenkukkuman johtajaksenne, niin pississä olette,,, ja PS, jakomieli-raivoisesta ei ole johtoon.. ei mitään kokemusta , vain "Karppalaisien kiusaamisesta..