Saarikko kertoi mahtipontisesti kuinka kepu järjestää rahaa seurakunnille jne. Näillä rahoilla on tarkoitus saada nuorille töitä. Nuorille olisi luonnollisia työpaikkoja tarjolla ilman että lisää verorahoja tarvittaisiin. Nämä työpaikat Leppä ohittaa tuomalla puolestaan Ukrainasta 16000 kausityöntekijää, jotka tulevat pitkälti juuri nuorten kesätyöpaikkoihin. Herätkää nyt ihmeessä siellä kepussa. Kuunnelkaa vaikka mitä Mauri Pekkarisella teidän puolueestanne on sanottavana toiminnastanne.
Saarikon ja Lepän kannattaisi miettiä puheitaan
0
112
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372310
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361266- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575