Pelkästään siitä että nuo möhömahaiset sedät ei pidä kaupassa maskeja.
Lapsikin tunnistaa perussuomalaisen
19
61
Vastaukset
- Anonyymi
Huomauttaisin kyllä, että tänään S-kaupassa oli monta mamuteiniä joilla ei ollut maskia. Isomahaiset punanaamaiset miehet sensijaan pitivät maskiä, hiki tosin oli otsalla ja hengitys hiukan raskasta.
- Anonyymi
Näin noita maskittomana kauppakeskuksessa ja kaupoissa. En toisaalta ihmettele, että sairastavat eniten.
Onko kukaan kuullut persujen sairastuneen koronaan?
Ihmisellä voi myös olla sairaus, joka estää maskittamisen. Tai, voihan olla jo sairastanut, ja immuuni taudille.
Ei pidä muita heti alkaa syytellä jos ei asioista tiedä.
Itse olen ihmetellyt sitä että vanhemmilla on maskit mutta lapsella ei. Onko sitten kasvatus mennyt hyvin ja lapsi omaa persujen arvopohjan eikä olekkaan kerjäävä demari?
- Anonyymi
Samahan tuo onko maskia, jos ei sairas ole. Vain sairaat voi tartuttaa. Maskia olen pitänyt minäkin, terveenä yhä ollaan.
- Anonyymi
Venäjän trolli sinä olet.
- Anonyymi
Sitten persuplösöt haukkuu hallitusta kun on jouduttu teho-osastolle letkuihin mahat pystyssä plösöttämään.
- Anonyymi
Sääliksi käy hoitajia jotka näitä piereskeleviä möhömahoja joutuu kääntelemään ettei makuuhaavoja tulisi.
- Anonyymi
Tunnistaako se lapsesi että pidän Prismassa KN95-hengityssuojainta?
Viimeksi kyllä oli venttiilillinen 3M Aurora FFP3
Niin, ja persuja tietysti äänestän.- Anonyymi
Samoin😁👍
- Anonyymi
Olikohan persu joka oli kanssani samaan aikaan lähiön s-marketissa. Oli selvinpäin, ei ainakaan haissut kassajonossa, kun meni väjäm mun edellä ulos oli pissalla kärrykatoksen vieressä kaupan seinään sohottaen selkä parkkipaikalle tahdikkaasti kylläkin. Sisällä ois kyllä yleisövessa, kassa avaa oven, sen verran neliöitä kaupassa.
- Anonyymi
Olikohan ne vihreitä ylioppilaslehden toimittajia, jotka paskansi bussissa housuihinsa?
Tiedätkö siitä tarkemmin. - Anonyymi
No mikset kysyny, jos kiinnostusta on. Turha täällä arpoa, ei ne täällä sulle vastaa🙈
- Anonyymi
Ikävä myöntää, että fiksu lapsemme ei lähde lihavien maskinaamaisten miesten mukaan, tosin eivät ne jaksa varhaisteinistä kiinnostuakaan. Hyväkuntoinen, maskiton tumma "poikamies" kiinnostaa teinityttöä enempi. Siinä seurassa saattaa tulla hyvinkin jännittävä ilta. Mutta tytöt on tyttöjä, ja vapaakasvatus antaa vapautta.
- Anonyymi
Kyllä tämä persu vaan pitää. Vaikka ei tiedäkään onko siitä paljoakaan hyötyä kun nuo tartuntaluvut ovat hiljaa taas kasvaneet maskeista huolimatta.
Hallitus kusi hyvän kehityksen pitämällä rajat auki. - Anonyymi
Kyllä me PS kannattajat maskeja pidetään.Pituus mulla 167 ja paino 63.Massuni on ihan huomaamaton. Ja töissä käyn, terveelliset on elintapani myös😉
Miksi sinä syyllistät ja herjaat muita?
Saatko siitä jotain itsellesi?
Pelottaako sinua vaalit, vai miksi teet herjaavia aloituksia PS jatkuvasti?
Minä äänestän PS, sille et mahda mitään😇- Anonyymi
Vihreät on henkisesti ja tavoiltaankin moraaliton kuritta kasvanut rakkilauma.
- Anonyymi
Muiden haukkuminen kertoo pilantuneesta sielusta.
- Anonyymi
Toi on aika yleinen ilmiö, perusuomalaisia äänestäjiä on sentää yli 500 000, että monta maskitonta kyllä varmaan näkyy.
- Anonyymi
Käytkö halallihakaupoissa useinkin?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361260
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34791Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 14570
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä25521Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott29506Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad24500- 22467
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .14462Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14461