Kihniö-Parkano liitos

Koskahan tämä olisi mahdollista?

t. Uskollinen veronmaksaja.
101075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näin kihniöläisenä sinulle sanon, että kun luet tätä vastaavaa kihniöläisten palstaa, niin et todellakaan halua liittyä Kihniöön.
Kyllä täällä Parkanon keskustelussa näkee vielä ihan sivistynyttäkin vuoropuhelua päinvastoin kuin Kihniön keskusteluissa. Pelkkiä kylähullujen ja päätautisten höpinöitä täynnä. Ilmeisesti meillä päin ei sitten normaaleja ihmisiä asu lainkaan.

Äänestä

parkanossa on saman näköisiä ja sukua keskenään yhtä paljon kuin kihniössäkin.
onhan kihniö eronnut parkanosta aikoinaan

Äänestä
  • Voiko samannäköisyyden kääntää voimavaraksi ja nimetä kaikki samannäköiset esim. fränkeiksi

    Äänestä

Toivottavasti ei ikänä.

Äänestä

samannäkösyydestä niin tiedä .mut vahojärveläiset on kaikki sukua toisilleen jo satoja vuosia.sieltä ei o tullu kun kyttääjiä ja juoruajia.mietippä jos tunnet vahoperäläisen se haluaa tietää kaikki sun asiat.omistaan ei kerro mut muuttelee ja vääristelee asioita sitte kertoo valeitaan totena.

Äänestä

Onhan kihniöösäkin vahvasti samansukuisten umpiperä nimittäin jokikylä. Kaikki on jos jonkinlaisia aisuria ja muita sukulaisia. Siellä kaikki on vahvasti sukua keskenään niinkuin täällä vahojärvellä.

Äänestä

Tulee jo paskaa putken töydeltä. Ei muuta enään tarvitakkaan.

Äänestä

Parempi varmaan olisi jos Parkano ja Kihniö liitettäisiin Karviaan. Hallinnon saisi näin ollen myös keskittää Karviaan. Olisiko hyvä idea?

Äänestä

Hyvä ehdotus. Karviassa vois olla vähän vähemmän keplottelijoita.

Äänestä
  • Karviassa on Keisari Voitto= Vote.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koskahan tämä olisi mahdollista?

t. Uskollinen veronmaksaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu