Olemme 50 vuotiaita. Mieheni haluaa yhdyntää, mutta minä en, olen ilmeisesti aseksuaali. Onko muita, joilla on samaa ongelma ? Olisko tuohon mitään ratkaisua ?
Mies haluaa seksiä monta kertaa viikossa, minä en ollenkaan.
8
177
Vastaukset
- Anonyymi
Olemme 55v. aviopari. Minä en myöskään halua yhdyntää, mutta mieheni on hyvin viriili. Olen kuitenkin kehittänyt... no joo... korvaavan jutun tuohon yhdyntään. Pukeudun seksikkäästi korsettiin ja korkokenkiin, tms. ja otan mieheltäni suihin, loppuun asti tai sitten annan roiskua rinnoilleni tai rintojen väliin. Joskus hän laskee sukilleni. Se on kelvannut tuohon tarpeeseen hänelle. Parempaa hänen mielestään, kuin itse paneminen.
- Anonyymi
Avoin suhde? Annat miehesi käydä hakemassa seksuaalisen tyydytyksen avioliittojen ulkopuolelta joko maksullisilta naisilta tai muuten halukkailta naisilta. Itse olen suhteessa naimisissa olevan miehen kanssa, hänen vaimonsa ei halua seksiä, mutta mies itse on viriili ja omaa korkean seksivietin. Minä jäin leskeksi pari vuotta sitten ollessani vain 41 vuotias, en ole valmis uuteen suhteeseen mutta myös minulla on korkea seksivietti, joten tämä järjestely toimii minulle. Miehen vaimo ei tiedä suhteestamme.
- Anonyymi
Tällaisen järjestelyn itsekin tahdon. Mukava nainen joka ymmärtää kupletin juonen ja osaa pitää kiinni yhdessä sovitusta, eli salainen tuttavuus toimii ja yhdessä voikin sitten huoletta nautiskella. Luottamus tällaisessa on tärkein, koska varatulla on aina enemmän menetettävää.
Mulla takana monta seksitöntä vuotta, enkä kertajutuista tai maksullisista syty ollenkaan. Pitempi tuttavuus, jossa tutustutaan ja nautitaan ilman suurempia estoja tai jännityksiä...juuri sellaisista asioista mistä molemmat nauttii, vaniljaisesti tai super pervosti (mielummin). - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällaisen järjestelyn itsekin tahdon. Mukava nainen joka ymmärtää kupletin juonen ja osaa pitää kiinni yhdessä sovitusta, eli salainen tuttavuus toimii ja yhdessä voikin sitten huoletta nautiskella. Luottamus tällaisessa on tärkein, koska varatulla on aina enemmän menetettävää.
Mulla takana monta seksitöntä vuotta, enkä kertajutuista tai maksullisista syty ollenkaan. Pitempi tuttavuus, jossa tutustutaan ja nautitaan ilman suurempia estoja tai jännityksiä...juuri sellaisista asioista mistä molemmat nauttii, vaniljaisesti tai super pervosti (mielummin).Piere ikeniis pappa 🧓
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Piere ikeniis pappa 🧓
Keksitkkö palsta kyylä tuon sanan ihan itse vai kysyitkö hoitajalta mitä sanotaan?
- Anonyymi
fghthjikmhnggf
- Anonyymi
Olen mies ja vaimo ei halua seksiä, olemme olleet lähes seksittömässä suhteessa vuosia.
Vastahakoisesti hän antaa välillä mikä ei taas sinänsä ole kovin kiva mut sillon itse saan sitä.
Olis kiva jos olis joku jonka kanssa nauttia seksistä ja hän on joskus maininnut siitä et vois melkein antaa mun tehdä sitä toisen kanssa.
Lapsia on niin en ole vielä lähtenyt suhteesta.
Läheisyyttä hän haluaa erittäin vähän.
Onko sit ruoho vihreämpää aidan toisella puolen?
Sitä olen miettinyt jonkin aikaa, lähteä vaiko jäädä... A-seksuaalisuus on synnynnäistä, jos sitä nyt ylipäätään edes on olemassa.. Oikeasti kyse onkin ongelmat hormooneissa. A-seksuaalisuus on vaan muotisana kun ei muutakaan ole ongelmalke keksitty tutkia.
Olet 50v, niin luulisi sinun jo tietävän oletko a-seksuaali.
Olet vaan vaihdevuosissa ja siihen saa estrogeeni korvaushoidon ja tarvittaessa lisäks haluttomuuten naisille tarkoitetun testosteroni hoidon.. Etköhän noista avun saa ongelmaasi.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?792891Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282607Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472411Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122104Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111622- 1671403
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa291118- 521072
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15856Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois111846